Vuosien saatossa rekrytointeja kertyy paljon, jolloin esimerkiksi työpaikkalistat ovat helposti hyvinkin pitkiä. Monille oleellista on kuitenkin se, mitä tapahtuu tällä hetkellä kun taas pari vuotta sitten läpivietyihin rekrytointeihin tarvitsee päästä käsiksi melko harvoin.
Uusi vuosiryhmittely-ominaisuus helpottaa rekrytointien hallintaa näyttämällä rekrytoijalle oletuksena vain ajankohtaiset rekrytoinnit. Vanhoista rekrytoinneista luodaan puolestaan vuosiarkisto, joka ryhmitellään ”muokkaa työpaikkoja” -sivulle vuosiluvuittain. Klikkaamalla haluttua vuotta saa kätevästi näkyviin kyseisen vuoden kaikki rekrytoinnit.
Ominaisuuden tarkoituksena on tehdä rekrytoijan työkalusta siistimpi ja entistäkin tehokkaampi läpivietyjen rekrytointien automaattisella arkistoinnilla. Ominaisuus parantaa myös järjestelmän suorituskykyä, kun ”muokkaa työpaikkoja” -sivulle ei ladata kaikkia historian aikana kertyneitä työpaikkoja.
Vuosiryhmittely-ominaisuus on mahdollista ottaa käyttöön myös rekrytointilupien ja toimeksiantojen yhteydessä.
Pyydä tarjous vuosittainen arkistointi -ominaisuudesta: 09 8566 7700 tai support@laura.fi