Scandic Hotels Finland

Kesätyö: Vastaanottovirkailija, Pääkaupunkiseudun hotellit, osa-aikainen

  • Sijainti Helsinki
  • Julkaistu 28.03.2024, 0:00
  • Suljettu 18.04.2024, 23:59

MEILLÄ ON PAIKKA SINULLE

vastaanottovirkailija, joka viihdyt tapahtumien keskipisteessä

Haemme pääkaupunkiseudun hotelleihimme vastaanottovirkailjoita kesäkaudelle 2024. Hakemusta täyttäessä voit valikosta tarkentaa mistä hotelleista olet erityisesti kiinnostunut.

Sopimus on määräaikainen kesäkauden 2024 ajan (aloitus- ja lopetuspäivät sovitaan erikseen). Työtunteja tehtävissä on tarjolla sopimuksen mukaan 30-90h/3vko.

Tarjoamme sinulle:

Monipuolisen työympäristön suuressa hotelliketjussa, jossa löytyy lukemattomia mahdollisuuksia kehittyä ja oppia uutta. Saat myös Scandicin henkilökuntaedut käyttöösi jo kuukauden työsuhteen jälkeen. Etuihimme kuuluu ravintoloiden ruoka- ja juoma-alennuksia, hotellien majoitusedut, ePassi-etuja, työterveyshuolto ja useiden yhteistyökumppaniemme tarjoamia alennuksia.

Sinun työtehtäväsi vastaanottovirkailijana:

Vastaanotto on hotellin keskus, joten olet aina tapahtumien keskipisteessä. Emme aina tiedä, millaisia haasteita kohtaamme päivän aikana, mutta ratkaisemme ne yhteistyössä eri osastojen kanssa – aina vieraidemme parasta ajatellen. Be Caring on yksi Scandicin neljästä arvosta, jotka ohjaavat ainutlaatuista asiakaspalvelukokemustamme.

Vastaanottovirkailijana työtehtäviisi kuuluvat vieraiden sisään- ja uloskirjaaminen Opera Cloud-järjestelmässä, lämmin ja asiantunteva asiakaspalvelu sekä osallistuminen työhön osaston tavoitteiden saavuttamiseksi.

Mitä odotamme sinulta?

Tehtävässä menestyy tiimiläinen, jolla on kokemusta palvelualalta, hyvät yhteistyötaidot ja sujuva kirjallinen kielitaito niin suomeksi kuin englanniksikin. Alan koulutus katsotaan eduksi.

Toivotamme kaikenlaiset ihmiset tervetulleeksi tiimiimme Scandic-hotelliin. Be Caring , Be You , Be A Pro , Be Bold!

WE HAVE A POSITION FOR YOU

Join us as a Receptionist who thrives in the center of events.

We are looking for Receptionists for our hotels in the Helsinki metropolitan area for the summer season 2024. When filling in the application, you can specify which hotels you are particularly interested in.

The contract is fixed-term during the summer season 2024 (start and end dates will agreed separately).
The positions will offer between 30-90 working hours per 3 weeks.

We offer you:

A diverse work environment within a large hotel chain, providing numerous opportunities for development and learning. You will have access to Scandic employee benefits within the first month, including discounts on food and beverages at restaurants, accommodation benefits at hotels, ePassi benefits, occupational health services, and discounts from several of our partners.

Your responsibilities as a receptionist:

The reception is the heart of the hotel, so you’ll always be in the center of events. We may not always know the challenges we’ll face during the day, but we tackle them collaboratively with different departments – always with our guests’ best interests in mind. ”Be Caring” is one of Scandic’s four values that guide our unique customer service experience.

As a Receptionist, your tasks include guest check-in and check-out in the Opera Cloud system, warm and knowledgeable customer service, and contributing to achieving the department’s goals.

What we expect from you:

The successful team member in this role has experience in the service industry, good teamwork skills, and fluent written language skills in both Finnish and English. A background in the industry is considered an advantage.

We welcome individuals of all backgrounds to join our team at Scandic Hotel. Be Caring, Be You, Be A Pro, Be Bold!

Osaamisalue:

Scandic on Pohjoismaiden suurin hotelliketju. Suomessa hotellivalikoimaan kuuluvat Scandic –hotellien lisäksi kansainväliset Hilton–hotellit, Holiday Inn-hotellit, Crowne Plaza Helsinki-Hesperia ja Hotel Indigo Helsinki–Boulevard.

Me elämme ja palvelemme vieraitamme aina arvojemme mukaisesti. Oletko sinä samaa mieltä arvojemme kanssa?

BE A PRO , BE YOU, BE CARING, BE BOLD