Scandic Hotels Finland

Aamiaishoitaja, Scandic Kallio, osa-aikainen

  • Sijainti Helsinki
  • Julkaistu 18.03.2024, 0:00
  • Suljettu 31.03.2024, 23:59

MEILLÄ ON PAIKKA SINULLE

aamuvirkku, joka haluat luoda ainutlaatuisia aamiaiskokemuksia.

Etsimme nyt Scandic Kallio-hotellin aamuvuoroihin ammattitaitoista aamiaishoitajaa. Tarjottava tehtävä on osa-aikainen ja toistaiseksi voimassa oleva, jossa työtä on keskimäärin 90h/3vko.

Tarjoamme sinulle:

Monipuolisen työympäristön suuressa hotelliketjussa, jossa löytyy lukemattomia mahdollisuuksia kehittyä ja oppia uutta. Saat myös Scandicin henkilökuntaedut käyttöösi jo kuukauden työsuhteen jälkeen. Etuihimme kuuluu ravintoloiden ruoka- ja juoma-alennuksia, hotellien majoitusedut, ePassi-etuja, työterveyshuolto ja useiden yhteistyökumppaniemme tarjoamia alennuksia.

Sinun työtehtäväsi aamiaishoitajana:

Keittiössämme ja ravintolassamme luodaan joka aamu ainutlaatuisia aamiaiskokemuksia, jotta vieraidemme päivä alkaisi parhaalla mahdollisella tavalla. Be a Pro on yksi Scandicin neljästä arvosta, joiden avulla luomme asiakkaillemme unohtumattomia ravintolaelämyksiä.

Työtehtäviisi aamiaishoitajana kuuluu ammattitaitoinen keittiötyö ja välitön asiakaspalvelu. Lisäksi huolehdit turvallisuuteen ja terveyteen liittyvien asetusten noudattamisesta ja Scandicin konseptien toteutumisesta sekä pidät yllä positiivista ja tehokasta työilmapiiriä.

Mitä odotamme sinulta:

Aiempi kokemus keittiötyöskentelystä on eduksi tehtävässä suoriutumisessa, mutta ei välttämätöntä. Lisäksi odotamme, että omaat hyvän juoma- ja ruokatietouden, ja kommunikoit sujuvasti joko englanniksi tai suomeksi. Tehtävässä menestyy reipas tiimipelaaja, jolla ei mene sormi suuhun yllättävissäkään tilanteissa. Vuorot alkavat jo varhain aamulla ja tämä työ sopiikin parhaiten aamuvirkuille.

Toivotamme kaikenlaiset ihmiset tervetulleeksi tiimiimme Scandic -hotelliin! Be Caring , Be You , Be A Pro , Be Bold!

WE HAVE A POSITION FOR YOU

Early bird, who wants to create unique breakfast experiences.

We are currently looking for a skilled breakfast attendant for the morning shifts at Scandic Kallio . The offered position is part-time and ongoing, with an average of 90 hours of work per 3 weeks.

We offer you:

A diverse work environment within a large hotel chain, providing numerous opportunities for development and learning. You will have access to Scandic employee benefits within the first month, including discounts on food and beverages at restaurants, accommodation benefits at hotels, ePassi benefits, occupational health services, and discounts from several of our partners.

Your responsibilities as a breakfast attendant:

In our kitchen and restaurant, we craft unique breakfast experiences every morning to ensure our guests start their day in the best possible way. ”Be a Pro” is one of Scandic’s four values guiding us to create unforgettable restaurant experiences for our customers.

As a breakfast attendant, your tasks include skilled kitchen work, genuine and warm customer service, ensuring compliance with safety and health regulations, implementing Scandic’s concepts, and maintaining a positive and efficient work atmosphere.

What we expect from you:

Prior experience in working in a kitchen environment is beneficial for success in the role, but not mandatory. Additionally, we expect you to have good knowledge of food and beverages and communicate fluently in either English or Finnish. The role suits a lively team player who stays calm in unexpected situations. The shifts start early in the morning, making this job ideal for early birds.

We welcome individuals of all backgrounds to join our team at Scandic Hotel! Be Caring, Be You, Be A Pro, Be Bold!

Osaamisalue:

Scandic on Pohjoismaiden suurin hotelliketju. Suomessa hotellivalikoimaan kuuluvat Scandic –hotellien lisäksi kansainväliset Hilton–hotellit, Holiday Inn-hotellit, Crowne Plaza Helsinki-Hesperia ja Hotel Indigo Helsinki–Boulevard.

Me elämme ja palvelemme vieraitamme aina arvojemme mukaisesti. Oletko sinä samaa mieltä arvojemme kanssa?

BE A PRO , BE YOU, BE CARING, BE BOLD