Scandic Hotels Finland

Kesätyö: Aamupalakokki, Scandic Park Helsinki

  • Sijainti Helsinki
  • Julkaistu 02.05.2024, 0:00
  • Suljettu 12.05.2024, 23:59

MEILLÄ ON PAIKKA SINULLE AAMIAISKOKKI

Scandic Park etsii kesäkaudeksi (10.6-11.8) osa-aikaista kokkia 90h/3vko sopimuksella. Sopimus on määräaikainen.

Tarjoamme sinulle:

Mielenkiintoisen ja palkitsevan työympäristön. Saat myös mittavat henkilökuntaedut käyttöösi jo kuukauden työsuhteen jälkeen mm. ravintoloiden ruoka- ja juoma-alennukset, hotellien majoitusedut, ePassi-etuja, työterveyshuollon ja useiden yhteistyökumppaniemme tarjoamat alennukset ja edut.

Sinun työtehtäväsi aamiaiskokkina:

  • Perinteinen, korkealaatuinen keittiötyö
  • Aamiaiskonseptimme toteuttaminen
  • Lakien sekä ympäristö-, terveys- ja turvallisuusvaatimusten noudattamisen valvonta
  • Rutiinien noudattaminen sertifioituihin ja luomutuotteisiin liittyen sekä jätteiden lajittelu

Kestävä kehitys on meille tärkeää, ja siksi työympäristössäsi käytetään tuoreita raaka-aineita ja kemikaalittomia puhdistusaineita.

Mitä odotamme sinulta?

  • Kokkikoulutusta tai vastaavaa kokemusta
  • Aikaisempi kokemus aamiaiskokin tehtävistä nähdään etuna
  • Englannin tai jonkin skandinaavisen kielen taito

Toivotamme sinut tervetulleeksi tiimiimme Scandic -hotelliin!
Tarjoamme sinulle lukemattomia mahdollisuuksia kehittyä ja oppia uutta.

WE HAVE A PLACE FOR YOU BREAKFAST CHEF

Scandic Park is looking for a breakfast chef for the summer season (10.6-11.8). We offer a temporary and part-time contract (90h/3weeks).

We offer you:

An interesting and rewarding work environment. You will also have extensive staff benefits available to you after one month of employment, including discounts on restaurant food and beverages, hotel accommodation benefits, ePassi benefits, healthcare, and discounts and benefits from several of our partners.

Your responsibilities as a Breakfast Chef:

  • Traditional, high-quality kitchen work
  • Implementing our breakfast concept
  • Monitoring compliance with laws, as well as environmental, health, and safety requirements
  • Following routines related to certified and organic products, as well as waste sorting

Sustainability is important to us, and that’s why we use fresh ingredients and chemical-free cleaning agents in your work environment.

What we expect from you:

  • Chef training or equivalent experience
  • Previous experience of breakfast work is seen as an advantage
  • Proficiency in English or a Scandinavian language

We welcome you to join our team at Scandic Hotel! We offer you countless opportunities to develop and learn.

Osaamisalue:

Scandic on Pohjoismaiden suurin hotelliketju. Suomessa hotellivalikoimaan kuuluvat Scandic –hotellien lisäksi kansainväliset Hilton–hotellit, Holiday Inn-hotellit, Crowne Plaza Helsinki-Hesperia ja Hotel Indigo Helsinki–Boulevard.

Me elämme ja palvelemme vieraitamme aina arvojemme mukaisesti. Oletko sinä samaa mieltä arvojemme kanssa?

BE A PRO BE YOU BE CARING BE BOLD