Kokki (37,5 h/vko) K-Supermarket Tripla, Helsinki
- Sijainti Helsinki
Julkaistu 14.08.2026, 12:56 - Haku päättyy 23.08.2026, 3:00
Kokki (37,5 h/vko) K-Supermarket Tripla, Helsinki
Nyt etsimme mukavaan keittiötiimiimme ruokaa rakastavaa keittiötoiminnan ammattilaista – Sillä keittiössämme valmistetut ruoat ovat valtavan suosittuja ja tarvitsemme lisää ammattilaisia keittiötiimiin. Etsimme kokkia, joka on tottunut kohtaamaan ruuasta nauttivia asiakkaita sekä on valmis kokemaan uuden ja mielenkiintoisen työympäristön.
Kokin työtehtäviin kuuluu muun muassa Bölen Hellan ruokatuotteen esivalmistelut ja -pakkaaminen, osallistuminen catering toimintaan sekä ajoittain asiakaspalvelu demokeittiössä sekä kaupan palvelutiskillä. Edellytämme, että hakijalla on hygieniapassi. Hakijalla olisi hyvä olla anniskelupassi, mutta anniskelupassin puuttuminen ei kuitenkaan ole este työnhakemiselle.
Odotamme sinulta:
– Useamman vuoden ravintola-alan kokemusta – Kykyä itsenäiseen ja tehokkaaseen työskentelyyn sekä sujuvaa yhteistyötä keittiömestarin ja keittiötiimin kanssa – Tasalaatuisen ruokatuotteen valmistamista sekä valmistetun ruokatuotteen laadun herkkää kontrolloimista – sinulla on mahdollisuus päästä vaikuttamaan ruokatuotteen tuotekehitykseen yhteistyössä keittiömestarin kanssa. – Positiivisuutta ja asennetta tähän monipuoliseen työtehtävään – K-Supermarket Tripla on auki 365 päivää vuodessa. Tällä hetkellä keittiötiimi työskentelee kello 6.00 ja 16.00 välillä, mutta työvuorot voivat sijoittua tulevaisuudessa kello 6.00 ja 21.00 välille. – Omaat visuaalista silmää ja voit sanoa, että työjälkesi on ”instagrammable”
Vastineeksi tarjoamme sinulle:
– Näkyvän työpaikan vakavaraisessa isossa yrityksessä – Motivoituneen ja innostuneen työyhteisön sekä kilpailukykyisen palkan – Turvallisen ja mielenkiintoisen työpaikan säännöllisillä työajoilla – Suuren yrityksen jatkuvina etuina hyvät K-henkilöstöedut ja yksityisen työterveyshuollon – Panostamme työntekijöidemme työhyvinvointiin.
Kauppakeskus Mall of Triplaan sekä K-Supermarket Triplaan pääset kulkemaan helposti ja vaivattomasti julkisilla kulkuyhteyksillä. Sinä, joka haluat olla muuttamassa käsitystä modernista ruokakaupasta ja haluat tuoda uusia kokemuksia asiakkaidemme arkeen sekä juhlaan – ota yhteyttä ja tule kertomaan meille mitä ruoka sinulle merkitsee sekä millaista ruokaa haluat tarjota koko kaupungille ja kiskoja myöden ympäri Suomen.
Lähetä hakemuksesi 23.8.2026 mennessä oheisen linkin kautta. Palkkaamme työntekijän heti sopivan hakijan löydyttyä. Lisätietoja tehtävästä antaa keittiömestari Miikkael Linnakangas miikkael.linnakangas@ksupermarket.fi . Emme valitettavasti voi vastata puhelintiedusteluihin.
Rekrytointiin liittyvän tietosuojaselosteen saat rekrytoivasta kaupasta.
Me K-ryhmässä arvostamme monimuotoisuutta ja uskomme, että erilaiset taustat ja näkökulmat ovat avain menestykseen. Pyrimme luomaan työympäristön, jossa jokaisella on mahdollisuus kehittyä. Yhdenvertaisuus, syrjimättömyys ja oikeudenmukaisuus ovat keskeisiä periaatteitamme rekrytoinnissa, palkitsemisessa ja urakehityksessä.
K-ryhmä
Meitä on yli 1000 kauppiasta ja 39 000 koolaista, joilla on loputon usko paremman kaupan rakentamiseen yhä uudestaan ja uudestaan. Uskomme kauppaan ja kauppiuuden vahvaan henkeen yritteliään ja hyvinvoivan yhteiskunnan kivijalkana.
Oli juttusi autot, rakentaminen, asiakaspalvelu tai teknologia, meillä on jatkuvasti uusia paikkoja paremman kaupan tekijöille. Meillä kädenjälkesi näkyy suomalaisten arjessa - miten liikumme, syömme tai rakennamme. Tämä talo ei pysähdy ja pystytkin rakentamaan omanlaista uraasi toimialoista ja yhtiöistä toiseen.
Olemme tekijöiden talo ja meitä yhdistää ehta tekemisen meininki. Yhdessä tuumin ja asiakas mielessä me teemme parempaa kauppaa, ihan joka päivä. Joten eiköhän kääritä hihat ja laiteta taas tuulemaan – LETS K!