Mig-Hitsaaja Kuopioon
- Sijainti Kuopio
Julkaistu 26.05.2026, 12:01 - Haku päättyy 25.08.2026, 3:00
Mig-Hitsaaja Kuopioon
Etsimme asiakkaallemme osaavaa MIG-hitsaajaa Kuopioon teräsrakennepuolen työtehtäviin. Työt alkavat kesän aikana ja tehtävä sopii erityisesti käytännönläheiselle tekijälle, joka viihtyy sekä pajatyössä että tarvittaessa myös asennuskohteissa.
MIG-HITSAAJA KUOPIOON
TEHTÄVÄNKUVA
Työtehtävät koostuvat pääasiassa teräsrakenteiden hitsauksesta pajaympäristössä. Työssä käytetään MIG-hitsausta sekä puikkohitsausta, joten molempien menetelmien hallinta on tehtävässä tärkeää. Työhön voi sisältyä myös pieniä asennus- ja reissutöitä, mutta ne eivät ole pakollisia.
Työkohde sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien varrella.
MILLAISTA HENKILÖÄ ETSIMME?
Toivomme sinulta:
* MIG-hitsauksen osaamista
* Puikkohitsauksen hallintaa
* Asennusorientoitunutta työotetta
* Kokemusta teräsrakenteiden parissa työskentelystä
* Oma-aloitteisuutta ja hyvää asennetta työntekoon
Aiempi kokemus vastaavista tehtävistä katsotaan eduksi, mutta tärkeintä on motivaatio ja halu tehdä laadukasta työtä.
MITÄ SINULLE TARJOTAAN?
* Monipuoliset työtehtävät teräsrakenteiden parissa
* Mahdollisuus aloittaa työt kesän aikana
* Palkka kokemuksen mukaan noin 13–18 €/h
* Mukava työyhteisö ja käytännönläheinen työympäristö
* Mahdollisuus myös pienimuotoiseen reissutyöhön
KIINNOSTUITKO?
Jos tehtävänkuva herätti mielenkiintosi tai tunnet sopivan henkilön, lue lisää HR Sataman urasivuilta (rekry.hrsatama.fi/jobs) ja lähetä hakemuksesi!Käymme saapuneita hakemuksia läpi jo työpaikkailmoituksen aukioloaikana ja tehtävä täytetään heti oikean henkilön löydyttyä, joten älä jää aikailemaan! Mahdolliset lisäkysymykset ja tiedustelut voit välittää Suorahakutiimille sähköpostitse (suorahakutiimi@hrsatama.fi) tai hakua hoitavalle tiimin jäsenelle, jonka tiedot näet ilmoituksen lopusta urasivuiltamme.
MUUTA
* Aloitus:Kesän aikana / sopimuksen mukaan
* Kesto:6-12kk, mahdollisuus siirtyä asiakkaan kirjoille
* Sijainti:Kuopio
Meille voit rekisteröityä vaikka Facebook tai LinkedIn tunnuksilla – teemme asioista yksinkertaista ja helppoa! -hrsatama.fi [http://hrsatama.fi/]
Voit jättää hakemuksesi rekrytointijärjestelmämme kautta, niin pääsemme käsittelemään sen tietoturvallisesti. Huomaathan, että emme vastaanota tai käsittele sähköpostitse lähetettyjä hakemuksia.
Terveisin,
Suorahakutiimi, HR Satama
www.hrsatama.fi [http://www.hrsatama.fi/]
Seuraa meitä somessa:
https://www.linkedin.com/compa… [https://www.linkedin.com/company/hrsatama/]
https://www.facebook.com/HRSat… [https://www.facebook.com/HRSatama/]
https://www.instagram.com/hrsa… [https://www.instagram.com/hrsatama]
HR Satama
Työnhakijoille ja työpaikanvaihtajillehttps://app.teamtailor.com/companies/AjICTQk1xEg/www.hrsatama.fiHR Satama Finland Oy [https://app.teamtailor.com/companies/AjICTQk1xEg/www.hrsatama.fi]on luotettava kumppani, joka auttaa löytämään mieleisen ja ammatillisesti kiinnostavantyöpaikan.
Verkostossamme on paljon eri alojen yhteistyöyrityksiä, joista voimme miettiä juuri sinulle sopivan ratkaisun joko suorana rekrytointina asiakasyrityksemme vakituiseksi työntekijäksi tai sitten meidän vuokratyöntekijäksi, mikä vain sinulle sopii parhaiten.
Miksi kaikki työpaikat eivät ole julkisesti näkyvissä? Mikä ihmeen suorahaku?
Joskus asiakasyritykset eivät halua julkisia työpaikkailmoituksia ja siihen voi olla useitakin ymmärrettäviä syitä. Tällöin työpaikkaa ei laiteta ollenkaan julkiseen hakuun, vaan etsimme sopivan työntekijän meidän omista verkostoistamme, suorahakuna.
Voit liittyä verkostoomme esimerkiksi tämän sivun yläreunasta valitsemallaconnect ja jättämällä meilleCV:n. Kirjautua voi vaikkapa LinkedIn tai Facebook -tunnuksilla - yksinkertaista ja helppoa!
Emme ikinä luovuta tietojasi kolmannelle osapuolelle ilman erillistä suostumustasi. Konsulttimme ottaa yhteyttä sinuun aina, ennen kuin luovuttaa työnhakuun liittyviä tietojasi eteenpäin.
Mikä on vuokratyö?
Vuokratyötä koskee sama työlainsäädäntö, kuin muitakin työsuhteen muotoja. Lomat kertyvät samalla tavalla ja myös palkan on tarkoitus olla samalla tasolla kuin yrityksen muillakin samaa työtä tekevillätyöntekijöillä.
Asiakkaille painotamme, että vuokratyöntekijöitä tulee kohdella samalla tavalla kuin heidän omia työntekijöitä.Emme tee yhteistyötä yritysten kanssa, jotka eivät tätä kunnioita.
Vuokratyöntekijät ovat meidän omia työntekijöitä, jonka puolia me pidämme.Ehkä vuokratyö on nykyään jopa vähän huono termi kuvaamaan työsuhteen muotoa. Se on vain yksi tekninen työsuhteen toteutustapa tämän päivän työelämässä.