WorkPower Palvelut Oy

C-kuljettaja tekstiilikuljetuksiin

  • Sijainti Vantaa
  • Julkaistu 03.07.2026, 10:14
  • Haku päättyy 25.07.2026, 0:00
  • 25.07.2026, 0:00

C-kuljettaja tekstiilikuljetuksiin

Työnkuvaus

Haemme asiakasyrityksellemme C-kortillista kuorma-autonkuljettajaa tekstiilikuljetuksiin Uudenmaan alueelle. Työssä ajetaan jakeluautolla pesulasta hotelleihin toimitettavia tekstiilejä, jotka kulkevat rullakoissa.

Työ on selkeää jakelutyötä, jossa purkupaikkoja on yleensä vain 1–2 työvuoron aikana. Tehtävä sopii kuljettajalle, joka viihtyy itsenäisessä työssä ja arvostaa säännöllisiä reittejä.

Työpäivät alkavat pääsääntöisesti aamulla klo 4:00–5:00 ja vuorojen pituus on noin 8–10 tuntia. Työhön voi sisältyä ajoittain myös iltavuoroja. Asemapaikka sijaitsee Vantaan Koivuhaassa.

Aiempi kokemus jakelukuljetuksista on plussaa, mutta ei välttämätöntä.

Odotamme sinulta

– Voimassa olevaa C-ajokorttia ja ammattipätevyyttä
– Reipasta ja oma-aloitteista työotetta
– Peruskuntoa rullakoiden käsittelyyn
– Täsmällisyyttä ja vastuullisuutta
– Hyviä asiakaspalvelutaitoja

Tarjoamme sinulle

– Palkan AKT TES:n mukaan sekä lisät ja mahdolliset ylityökorvaukset
– Selkeän ja mukavan jakelutyön tunnetun asiakkaan palveluksessa
– Hyvän perehdytyksen tehtävään
– Mahdollisuuden jatkaa työsuhdetta kesän jälkeen
– Laadukkaat työvaatteet ja monipuoliset henkilöstöedut

Hakuprosessi

Työ alkaa heti, ja hakemuksia käsitellään jo hakuaikana. Paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä.

Lähetä hakemuksesi ja CV:si mahdollisimman pian.

Lisätietoja

HR-koordinaattori Aapo Virtanen
aapo.virtanen@workpower.fi

Avainsanat: kuljetus, logistiikka, C-kuljettaja, jakelu, tekstiilikuljetus, Comforta, hotelli, pesula, rullakot, Vantaa, Koivuhaka, ammattipätevyys

Työsuhde:Työsuhde
Palkka:Muu
Paikkoja:1
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue: