Maanrakennustyöntekijä
- Sijainti Turku
Julkaistu 31.01.2026, 10:37 - Haku päättyy 19.02.2026, 23:59
Maanrakennustyöntekijä
Maanrakennusalan tekijä – töitä tarjolla Naantalissa
Etsimme asiakkaallemme osaavaa tekijää maanrakennuspuolelle Naantaliin. Työkohteet painottuvat rakennusten pohjatöihin sekä kunnallisteknisiin asennuksiin, kuten vesi- ja viemärilinjastoihin. Tehtävässä käytetään taso- ja putkilaseria, joten itsenäinen korkojen ottaminen ja mittalaitteiden hallinta ovat tärkeä osa työtä.
Työssä menestyminen edellyttää aiempaa kokemusta infrarakentamisesta sekä kykyä toimia työmaalla omatoimisesti. Kyky tulkita piirustuksia ja hahmottaa kokonaisuuksia on keskeinen osa tehtävää.
Odotamme sinulta:
* Taustaa maanrakennustöistä, tai alan koulutusta
* Kokemusta putkiasennuksista (vesi ja viemäri)
* Laser- ja mittalaitteiden varmaa käyttöä
* Piirustusten lukutaitoa
* Reipasta ja vastuullista asennetta työntekoon
Tarjoamme sinulle:
* Palkan osaamisen ja kokemuksen mukaan (14–17 €/h)
* Mahdollisuuden jatkaa töissä projektin jälkeen
* Selkeän perehdytyksen tehtävään
* Toimivan ja reilun työyhteisön
Työt alkavat helmikuun lopulla/maaliskuun aikana. Alkuvaiheessa työ kestää arviolta 3–4 kuukautta, mutta hyvälle tekijälle on tarjolla mahdollisuus pidempiaikaiseen työsuhteeseen.
Hakemuksen voit laittaa linkistä tai suoraan sähköpostilla mira.holmaranta@werekry.fi
Listätietoja saat tehtävästä soittamalla/viestittämällä Einolle puh. 044 741 7666
Olemme rekrytoineet tuhansia ihmisiä asiakasyrityksiimme viime vuosien aikana. Meillä vuokratyö yleisimmin tarkoittaa vakituisia ja pitkäaikaisia työsuhteita. Toivottavasti myös sinä liityt joukkoomme!
WE Rekry Oy
Eerikinkatu 6b
20100 Turku
www.werekry.fi