Rengasasentaja 5-6 paikkaa
- Sijainti Porvoo
Julkaistu 12.02.2026, 13:24 - Haku päättyy 06.03.2026, 23:59
Rengasasentaja 5-6 paikkaa
Haemme 5–6 rengasasentajaa kevään rengassesonkiin maalis–huhtikuusta alkaen, kun kesärenkaiden vaihtokausi käynnistyy. Työsuhde on määräaikainen, kesto on noin 1–2 kuukautta sesongin mukaan.
Työtehtäviin kuuluvat henkilöautojen rengasasennus, tasapainotukset, renkaiden pesu sekä hyllytys ja varastointi.
Työ on fyysistä ja vauhdikasta, ja sesongin aikana päivät ovat usein kiireisiä – tiimityö ja hyvä asenne ratkaisevat.
Toivomme kokemusta autoalalta tai harrastuneisuuden kautta tai kokemus rengasasennuksista katsotaan eduksi, mutta tärkeintä on huolellisuus, ripeä työote ja halu oppia.
Ajokortti katsotaan eduksi.
Palkkaus työehtosopimuksen (TES) mukaisesti. Työaika on noin 40 tuntia viikossa, ja työhön kutsutaan sesongin tarpeen mukaan.
Jos etsit käytännönläheistä työtä kevään ajaksi ja viihdyt tekemisen meiningissä, lähetä hakemuksesi mahdollisimman pian.
Lisätietoja tehtävästä antaa Palvelupisteen päällikkö Mika Rautio p. 0417301414.
Paikat täytetään mahdollisesti jo hakuajan puitteissa. Hakuaika päättyy 6.3.2026
Kiinnostuitko? Täytä tietosi verkkolomakkeella osoitteessa https://vianor.fi/rekrytointi tai käy tuomassa hakemuksesi suoraan palvelupisteeseen.
Hakuaika päättyy 6.3.2026
Vianor Oy
Vianor on Pohjoismaiden suurin rengas- ja autohuoltoketju sekä digitaalisten rengaspalveluiden edelläkävijä. Meillä on 175 omaa palvelupistettä ja lisäksi laaja Vianor-partnerverkosto Suomessa, Ruotsissa ja Norjassa. Tarjoamme kuluttaja- ja yritysasiakkaillemme kattavan valikoiman renkaita sekä rengas- ja autohuoltopalveluja - vahvalla ammattitaidolla ja ystävällisellä otteella. Lue lisää: www.vianor.fi
