Korkeakouluharjoittelija
- Sijainti
Julkaistu 29.06.2026, 9:24 - Haku päättyy 31.07.2026, 16:15
Korkeakouluharjoittelija
Harjoittelussa pääset sukeltamaan syvälle mm.
Elinkaarenhallinnan tehtäviin
Prosessien automatisointiin
Tekoälyn käytön edistämiseen
Tietojärjestelmäintegraatioihin
Lisäksi asennuksiin, hallintaan, ylläpitoon, kehitykseen sekä asiakaskonsultointeihin
Tarjoamme sinulle yhteiskunnallisesti merkittäviä ja sopivasti haasteellisia työtehtäviä, mukavat työkaverit ja mentorit, jotka tukevat ja ohjaavat sekä perehdyttävät sinut monipuolisiin tehtäviisi. Me tarjoamme sinulle loistavat mahdollisuudet kehittymiseen!
Tämä tehtävä liittyy hallituksen tavoitteeseen palkata vuoden 2026 aikana 500 nuorta uusiin määräaikaisiin palvelussuhteisiin kausityöntekijöiksi ja korkeakouluharjoittelijoiksi. Tehtävät on tarkoitettu erityisesti ensimmäistä työpaikkaa valtiolta hakeville 18–25-vuotiaille henkilöille.
Vastuualuepäällikkö
Puh. 0295487476
Soittoajat: 8.7. klo 9-11, 9.7. klo 13-15 ja 15.7. klo 14-15.
Markku Häkkinen
Vastuualuepäällikkö
Puh. 0295504705
Soittoajat: 8.7. klo 12-13, 9.7. klo 12-13 ja 14.7. klo 12-13
Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
Valtori rakentaa digitaalista Suomea. Tuotamme valtionhallinnon toimialariippumattomat ICT-palvelut sekä korkean varautumisen ja turvallisuuden vaatimukset täyttäviä tieto- ja viestintäteknisiä palveluja ja integraatiopalveluja. Mahdollistamme valtionhallinnon työn sujumisen toimivien ja turvallisten palvelujen avulla. Valtorissa työskentelee 1 500 ammattilaista eri puolilla Suomea.
Valtorin asiakkaita ovat kaikki valtionhallinnon virastot ja laitokset. Asiakkaina voivat olla myös valtion liikelaitokset, muut julkisen hallinnon viranomaiset, julkisoikeudelliset laitokset, eduskunta ja valtion talousarvion ulkopuoliset rahastot ja julkista hallinto- tai palvelutehtävää hoitavat yritykset tai yhteisöt. Työkulttuurimme rakentuu luottamukselle ja arvostukselle. Yhdessä teemme Valtorista työpaikan, jossa on mukava tehdä töitä.