Purso Oy

ERP asiantuntija Purso Group Oy:n tietohallintoon Nokialle

  • Sijainti Nokia
  • Julkaistu 19.03.2025, 8:00
  • Suljettu 07.04.2025, 0:43
  • Tätä työpaikkaa voit hakea käyttäen Osaajaprofiilia pohjana!

ERP asiantuntija Purso Group Oy:n tietohallintoon Nokialle

ERP velholle tai sellaiseksi haluavalle tarjolla takuulla mielenkiintoinen ja monipuolinen työ sekä ammattitaitoiset ja kannustavat työkaverit! Etsimme

ERP asiantuntijaa Purso Group Oy:n tietohallintoon Nokialle

Tehtävän kuvaus

Purso Groupin tietohallinto ylläpitää ja kehittää konsernin liiketoimintojen käytössä olevaa IT-infraa sekä tietojärjestelmiä. Purso Group on käynnistämässä isoa ERP-projektikokonaisuutta, jossa vanha ERP järjestelmä tullaan korvaamaan uudella, ja kyseisen projektin myötä meillä on avautumassa erittäin mielenkiintoinen näköalapaikka Purso Groupin tietohallintoon. Olemme hakemassa uutta henkilöä kasvamaan Purso Groupin ERP-toimintoihin. 

Alkuvaiheessa tulet perehtymään laajasti konsernin prosesseihin ja järjestelmiin eri liiketoimintojen alueella. Jatkossa olet mukana uusien toimintamallien suunnittelussa, toteutuksessa ja testauksessa osana kansainvälistä ERP-projektiamme. Olet osa ICT-tiimiämme ja esihenkilönäsi toimii ICT-johtajamme. 

Tarjoamme sinulle

Pääset perehtymään laajasti Purson tietohallintoon ja tietojärjestelmiin liittyviin osa-alueisiin, sekä kansainväliseen yhteistyöhön toisen konserniyhtiömme, hollantilaisen Nedal Aluminiumin kanssa. 

Työtehtävien lisäksi tuleva ERP-järjestelmäprojekti tarjoaa hyvän mahdollisuuden esimerkiksi diplomityölle tai gradulle, soveltuvasta aiheesta. 

Tehtävästä maksetaan kilpailukykyistä palkkaa. Tätä työtä on mahdollista tehdä osittain myös etänä. Muista työsuhde-eduista sekä työskentelystä Pursolla voit lukea lisää: Ura Pursolla | Purso

Toivomme sinulta

Voit olla vielä opintojesi loppuvaiheessa tai jo valmistunut. Tietojohtaminen, tietotekniikka ja talous ovat hyviä opintotaustoja kyseiseen tehtävään. Kiinnostus yritysten tietojärjestelmiin ja prosessien kehittämiseen on keskeistä. Arvostamme aiempaa työkokemusta ERP-järjestelmien ylläpidon ja kehittämisen parista, mutta se ei ole välttämätöntä. Työtä tehdään kansainvälisessä tiimissä, joten englannin kielen osaaminen sekä puhuttuna että kirjoitettuna on tässä tehtävässä onnistumisen edellytys. 

Lisätietoja tehtävästä antaa ICT-johtajamme Esa Oksanen puh. 040-7682290. Lähetäthän hakemuksesi meille viimeistään 6.4.2025. Haastattelut järjestetään viikoilla 15-16.

Purso Group Oy on suomalainen vakavarainen perheyhtiö, joka on jo yli kuuden vuosikymmenen aikana rakentanut vahvan aseman monipuolisena alumiiniasiantuntijana. Purso toteuttaa alumiiniset ratkaisut eri teollisuuden aloille, järjestelmäratkaisuja julkisivuihin sekä led-valaistukseen. Luja ammattitaito ja suunnitteluosaaminen takaavat kestävän lopputuloksen, asiakaslähtöinen palvelumalli varmistaa pitkät kumppanuudet. Yhtiö työllistää Suomessa noin 300 henkilöä, liikevaihto vuonna 2024 oli n. 100 MEUR. Suomen lisäksi yhtiö toimii vahvasti myös Ruotsissa ja Hollannissa. Purso Groupin vuotuinen liikevaihto on n. 170 MEUR ja henkilöstöä noin 530. Purso on savuton ja päihteetön työpaikka. Työhön valitulta henkilöltä edellytetään puhdasta huumausainetestiä. www.purso.fi

Osaamisalue: