Oy Nestepaine Ab

Nestepaine Vantaa – tuotepäällikkö

  • Sijainti Vantaa
  • Julkaistu 16.02.2026, 8:00
  • Haku päättyy 08.03.2026, 23:59
  • 08.03.2026, 23:59
  • Tätä työpaikkaa voit hakea käyttäen Osaajaprofiilia pohjana!

Nestepaine Vantaa – tuotepäällikkö

Etola-yhtiöt on suomalainen teollisuustuotteita ja – tarvikkeita maahantuova, valmistava ja markkinoiva yritysryhmä, joka muodostuu useasta keskenään tiiviissä yhteistyössä toimivasta yrityksestä.  Vuonna 1932 perustetun Etola-yhtiöiden kokonaisliikevaihto on noin 563 M € ja henkilöstömäärä 1800.

Nestepaine Oy on Etola-yhtiöihin kuuluva Hydrauliikan komponentteihin, tarvikkeisiin ja järjestelmiin erikoistunut yritys. Palveluksessamme on 85 hydrauliikan ammattilaista Vantaalla, Tampereella, Seinäjoella, Kokkolassa, Jyväskylässä sekä Porissa. Lisätietoa www.nestepaine.fi

Haemme ensisijaisesti Vantaan toimipisteeseemme

TUOTEPÄÄLLIKKÖÄ (jäähdyttimet, paineakut ja anturit)

vakituiseen työsuhteeseen komponenttiosastollemme.

Vastaat valikoitujen komponenttien myynnistä sekä päämiessuhteista ja osallistut muutenkin tuotteidemme myyntiin. Asiakaskuntanasi on laaja skaala suomalaisia koneenrakentajia.

Hakijoilta toivomme

  • päämiessuhteiden hoidossa välttämätöntä englannin kielen taitoa. Saksan ja ruotsin kielen taito katsotaan eduksi
  • hydrauliikka-alan tuntemusta, teknilliskaupallista ajattelutapaa ja sopivaa peruskoulutusta
  • kunnianhimoista otetta työntekoon
  • aiempi kokemus tuotteista katsotaan eduksi, mutta yleinen hydrauliikan tuntemuskin auttaa pääsemään tehtävässä alkuun

Tehtävään valitulle tarjoamme mielenkiintoisen ja itsenäisen työn hydrauliikan kiehtovassa maailmassa. Kilpailukykyiset tuotteet alan tunnetuilta valmistajilta. Apunasi tehtävän omaksumisessa on joukko kokeneita alan ammattilaisia.

Lisätietoja arkisin klo 14-16 antaa Toimitusjohtaja Janne Kantola puh. 0400-718606.

Osaamisalue: