Nordic JobCentre Oy, Kemi-Tornio

Hitsaaja Kolariin

  • Sijainti Tornio
  • Julkaistu 09.06.2026, 9:51
  • Haku päättyy 29.06.2026, 0:00
  • 29.06.2026, 0:00

Hitsaaja Kolariin

Etsimme HITSAAJIA asiakasyrityksellemme Kolariin!

TEHTÄVÄNKUVA
Työtehtäviin kuuluu luokkahitsaus töitä (EXC2 / EN1090) konepajaympäristössä. Työssä valmistetaan ja hitsataan erilaisia teräsrakenteita ja komponentteja teknisten piirustusten mukaisesti. Työ edellyttää kykyä lukea ja tulkita teknisiä piirustuksia sekä huolellista ja itsenäistä työskentelyotetta.

TOIVOMME SINULTA

* Aikaisempaa kokemusta ja koulutusta alalta
* Voimassa olevia hitsausluokkia
* Kokemusta konepajaympäristöstä
* Huolellista ja tarkkaa työotetta
* Kykyä työskennellä itsenäisesti, sekä osana tiimiä
* Työturvallisuus- ja tulityökorttia, tarvittaessa avustamme korttien hankinnassa

TARJOAMME
Me NJC:llä tarjoamme ammattimaisen työsuhdeasioiden hoidon jo 30 vuoden kokemuksella, mahdollisuuden myös pitkäaikaiseen työsuhteeseen, monipuoliset tehtävät sekä asianmukaiset työvaatteet ja varusteet. Miksi töihin NJC:lle? Lue lisää täältä!

Työn kesto on heinäkuu – lokakuu, mutta työtä on tarjolla myös mahdollisesti pidempiaikaisestikkin. Työtä tehdään kahdessa vuorossa, päivävuoroa ma-to ja yövuoroa ma-ke. Kolarissa järjestetty majoitus ulkopaikkakuntalaisille.

Jätä meille hakemus suosittelijan yhteystietojen kera oheisesta linkistä.

Lisätiedustelut arkisin klo 8-16.00 Julia T. p. 044 493 6204.

Oululaislähtöinen NJC on tuottanut henkilöstö- ja työmaapalveluita joustavasti ja luotettavasti jo 30 vuoden ajan. Työllistämme vuosittain sadoilla työmailla ja kymmenissä tehtaissa yli 1000 rakennus- ja teollisuusalojen ammattilaista, joista jokainen on tärkeä osa NJC:n tarinaa. Lue työntekijöidemme kokemuksia osoitteesta .

NJC – Aidosti ammattilainen

Työsuhde:Työsuhde
Palkka:Muu
Paikkoja:2
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue: ,