Baarimikkoja/Ravintolatyöntekijöitä Suonenjoelle kesäksi
- Sijainti Suonenjoki
Julkaistu 20.01.2026, 18:59 - Haku päättyy 01.03.2026, 0:00
Baarimikkoja/Ravintolatyöntekijöitä Suonenjoelle kesäksi
Kiinnostaisiko keikkatyöt kesällä? Tarjoamme mahdollisuuden työskennellä ensi kesänä Suonenjoella. Jatkahan lukemista niin kerromme lisää.
Etsimme ammattitaitoisia baarimikkoja/ravintolatyöntekijöitä!
Työnkuvaan kuuluu yleiset baarimikon tehtävät.
Vaatimuksena on että sinulla olisi perusdrinkit hallussa ja hymy ei hyydy kiireen keskellä (työskentelet ravintolassa Suonenjoen Mansikkakarnivaalien aikaan, joten kiirettä voi riittää). Olet tiimipelaaja ja sinulla on aitoa halua luoda asiakkaille elämyksellisiä hetkiä. Kun omaat reipasta ja oma-aloitteista asennetta työntekoon niin se kantaa sinut jo pitkälle!
Työt alkaa perjantaina 10.7 (varaudu siihen että aloitus voi muuttua myös torstaille) ja kestää kaksi päivää.
Valittu henkilö työllistyy Lisäpalvelu Itä-Suomi Oy:n kautta.
Mitä odotamme sinulta?
* Hymy ei hyydy asiakaspalvelutilanteissa.
* Kokemusta ravintola-alalta ja/tai alan koulutus.
* Vähintään vuosi kokemusta ravintola-alalta.
* Olet loistava tiimipelaaja.
* Sinulla on hyvää asennetta työntekoon.
* Perusdrinkit hallussa.
* Suomenkielen osaaminen on välttämätön.
Mitä me tarjoamme sinulle?
* Palkkauksen osaamisesi mukaan, joka on aina vähintään alan työehtosopimuksen mukainen.
* Apua ja tukea työssä tarvittavien korttien ja koulutusten hankkimiseen.
* Luotettavan työpaikan, jossa kaikki työsuhteeseen liittyvät asiat hoituvat.
Tässä vielä muutama syy, miksi sinun kannattaa valita Lisäpalvelu:
1. Meillä saat työnhakijana ja -tekijänä aidosti henkilökohtaista palvelua. Kun työllistyt kauttamme, saat meiltä yhteyshenkilön, joka auttaa sinua kaikissa työsuhteeseen liittyvissä asioissa.
2. Ravintola-alan asiakaskuntamme on monipuolinen. Siksi pystymme tarjoamaan laajan kattauksen erilaisia tehtäviä, joista löytyy jokaiselle jotakin.
3. Pidämme kiinni sovituista asioista ja teemme sen, mitä lupaamme. Sinä voit keskittyä työntekoon, koska me hoidamme puolestasi ylimääräisen byrokratian.
Kuulostaako hyvältä? Hienoa, haluamme kuulla sinusta pian!
Jos saimme sinut kiinnostumaan ja haluaisit liittyä Lisäpalvelun porukkaan, laita meille hakemus tulemaan!
Haethan vain hakuilmoituksen kautta ja liitä myös cv:si hakemukseen.
Jäikö sinulle kysyttävää? Lisätietoja: toni.lipponen@lisapalvelu.net
Lisäpalvelu on vuonna 2002 perustettu valtakunnallisesti toimiva joustavia henkilöstöratkaisuja tarjoava kotimainen yritys. Lisäpalvelu-konserni on tunnettu luotettavuudesta ja pitkäaikaisista asiakassuhteista niin työnantajien kuin -tekijöiden keskuudessa. Työllistämme vuosittain yli 3 000 työntekijää, ja olemme vahva toimija monella alalla: tarjoamme töitä mm. ravintola-, rakennus-, teollisuus-, kunnossapito-, logistiikka-, toimisto-, siivous- ja kaupan aloilla. Olemme Suomen kymmenen suurimman henkilöstöpalvelualan yrityksen joukossa, ja kuulumme Henkilöstöpalveluyritysten liittoon (HELA).
Haluamme tehdä töihin menon sinulle helpoksi: kauttamme voit työllistyä parhaimmillaan jo seuraavana päivänä. Tarjoamme jatkuvasti töitä erilaisiin elämäntilanteisiin, ja kauttamme tehty vuokratyö on ollut monelle työntekijällemme reitti vakituiseen työsuhteeseen.