Lassila & Tikanoja

Kiinteistönhoitajia kesätöihin Hämeenlinnaan

  • Sijainti Hämeenlinna
  • Julkaistu 24.02.2025, 12:00
  • Haku päättyy 24.03.2025, 23:59
  • 24.03.2025, 23:59

Kiinteistönhoitajia kesätöihin Hämeenlinnaan

Sijainti: Hämeenlinna, Kanta-Häme
Työsuhde: Määräaikainen, tarvittaessa työhön kutsuttava
Palkka: Kiinteistöpalvelualan työehtosopimuksen mukainen palkkaus +mahdolliset lisät
Työsuhteen aloitus: Toukokuu 2025

Lassila & Tikanoja tehdään yhdessä kiertotaloudesta totta!
Meillä on tarjolla aurinkokunnan antoisimmat kesätyöpaikat. Vakituisten kiinteistönhoitajien kirmatessa kesälaitumille aukenee tilaisuus luotettaville ja reippaille lomasijaisille. Tule mukaan rakentamaan kestävämpää tulevaisuutta!

Millaista kesätyötä on tarjolla? Työsi tarkoituksena on huolehtia asiakkaidemme ulkoalueiden viihtyvyydestä sekä itsenäisesti että tiimissä. Tehtävänkuvaan kuuluu ulkoalueiden puhtaanapitoa, kuten roskien keruuta ja roskasäiliöiden tyhjennystä, liputuspäivinä liputuksesta huolehtimista, nurmikon leikkausta sekä mahdollisesti myös pieniä huolto- ja korjaustöitä. Työssäsi pääset käyttämään erilaisia koneita, kuten ruohonleikkuria ja trimmeriä. Aiempi kokemus on eduksi, mutta ei välttämätöntä. Ajokortti on töissä välttämättömyys, sillä kuljemme autoilla kohteiden väliset matkat.

Milloin kesätöitä tehdään? Etsimme kesätyöntekijöitä toukokuusta syyskuun lopulle asti joten, kerrothan siis jo hakemuksellasi, miten olet käytettävissä kesän aikana. Työsuhde solmitaan tarvittaessa työhön kutsuttavana ja työvuorot sovitaan aina erikseen, työskentelyajat sijoittuvat pääsääntöisesti ma-pe klo 715.00 välille. Jos innostuit kesätyömahdollisuudesta ja koet sopivasi tiimiimme, jätäthän hakemuksesi pian odotamme innolla kuulevamme sinusta!

L&T on paras kesätyöpaikka, koska:
* Saat työnantajaksesi suuren suomalaisen, vastuullisen työllistäjän, joka toimii työehtosopimusten mukaan
* Palvelumme perustuu alan parhaisiin käytäntöihin ja toteutetaan aina kestävästi sekä ympäristövastuullisesti
* Saat alan ehtojen mukaisen palkan ja kattavan perehdytyksen tehtäviisi
* Tehtävässäsi pääset tekemään merkityksellistä työtä – ihan joka päivä
* Viihdyt töissä ja pääset terveenä kotiin. Huolehdimme työhyvinvoinnistasi, työkyvystäsi ja työturvallisuudestasi
* Meillä etuihin kuuluu myös esihenkilö, joka on aina valmis sparraamaan

Toivomme tulevilta kesätyötekijöiltämme:
* Innostunutta asennetta ja motivaatiota me perehdytämme kaiken muun!
* Tarkkuutta ja luotettavuutta sekä tietenkin intoa oppia uutta!
* Vähintään 18 vuoden ikää
* Sujuvaa suomen kielen taitoa
* B-ajokorttia
* Voimassa oleva työturvallisuuskortti on eduksi

Jos tämä kuulostaa sinun kesätyöpaikaltasi, kerro meille lisää itsestäsi ja hae paikkaa rekrytointijärjestelmämme kautta 24.3. mennessä! Jos jokin jäi mietityttämään, voit lähettää kysymyksesi osoitteeseen rekry@lassila-tikanoja.fi. Muistathan lisätä viestiisi tehtävän ID-koodin 84276. Huomioithan, ettemme valitettavasti käsittele sähköpostitse tulleita hakemuksia.

Avainsanat: puhtaanapito, kiinteistöpalvelut, kunnossapito, kokoaikainen, kokoaikatyö, kokopäivätyö, osa-aikatyö, osa-aikainen, kesätyö, kesätyöt, kesäduuni, kausityö, kausityöntekijä

Katso, millaista kesätyö Lassila & Tikanojalla on:

Työsuhde:Työsuhde
Työtunnit:Osa-aikainen 1-1 tuntia viikossa.
Työ alkaa:Sopimuksen mukaan
Palkka:Aikapalkka
Työskentelyaika:Päivätyö, Jaksotyö, Arkisin
Paikkoja:1
Hakuohjeet:Hakeminen: https://lassila-tikanoja-oyj.contactrh.com/jobs/14225/43197264
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue: