Kesätyöntekijöitä siivoukseen elintarviketehdaskohteeseen Vantaalle ja Helsinkiin
- Sijainti Vantaa
Julkaistu 03.03.2025, 11:00 - Haku päättyy 24.03.2025, 23:59
Kesätyöntekijöitä siivoukseen elintarviketehdaskohteeseen Vantaalle ja Helsinkiin
Sijainti: Vantaa & Helsinki, Uusimaa
Työsuhde: Määräaikainen (30-37,5h/vko)
Palkka: Kiinteistöpalvelualan TES, palkkaluokka 1-4+ mahdolliset lisät
Työsuhteen aloitus: Toukokuu (tarkempi aloituspäivä sovittavissa)
Lassila & Tikanoja tehdään yhdessä kiertotaloudesta totta!
Meillä on tarjolla aurinkokunnan antoisimmat kesätyöpaikat. Vakituisten siivoojiemme kirmatessa kesälaitumille aukenee tilaisuus luotettaville ja reippaille lomasijaisille. Tule mukaan rakentamaan kestävämpää tulevaisuutta!
Millaista kesätyötä on tarjolla? Työssäsi pääset huolehtimaan asiakaskohteinamme olevien elintarviketehtaiden tuotantotilojen matalapainepesuista. Työ on suurimmaksi osaksi fyysistä kuntoa ja tarkkuutta vaativaa elintarviketeollisuuden koneiden ja tuotantotilojen pesua, mutta kohteissa huolehditaan myös toimisto- ja sosiaalitilojen siivouksesta. Osassa kohteista valmistetaan eläinperäisiä tuotteita kuluttajille, joten toivomme valmiutta tämänkaltaisessa työympäristössä työskentelyyn. Hygieniapassi ja työturvallisuuskortti on etu, mutta ei välttämätöntä. Myös ajokortti ja oman auton tai muun oman kulkuvälineen käyttömahdollisuus on suureksi eduksi työkohteiden sijainnin ja työaikojen vuoksi.
Kurkkaa videosta, minkälaisesta työstä on kyse: Turvallista ruokaa ja merkityksellistä työtä
Milloin kesätöitä tehdään? Elintarviketeollisuuden kohteisiimme etsimme kesätyöntekijöitä, jotka pystyvät työskentelemään koko kesän. Perehdytys työhön alkaa jo toukokuun aikanaja työt jatkuvat aina syyskuun loppuun asti. Kesätyöntekijät työskentelevät pääsääntöisesti ilta- ja yövuorossa 20.00-04.00 välisenä aikana, mutta muutamia aamuvuorojakin on tarjolla (06.00-15.00).Työtunteja on tarjolla kokoaikaisesti ja osa-aikaisesti. Työskentelypäivät sijoittuvat niin arkipäiviin kuin viikonloppuihin. Meillä on mahdollista jatkaa kesätyön jälkeen tuurailuissa esimerkiksi opintojen ohessa!
L&T on paras kesätyöpaikka, koska:
* Saat työnantajaksesi suuren suomalaisen, vastuullisen työllistäjän, joka toimii työehtosopimusten mukaan
* Palvelumme perustuu alan parhaisiin käytäntöihin ja toteutetaan aina kestävästi sekä ympäristövastuullisesti
* Saat alan ehtojen mukaisen palkan ja kattavan perehdytyksen tehtäviisi
* Tehtävässäsi pääset tekemään merkityksellistä työtä – ihan joka päivä
* Viihdyt töissä ja pääset terveenä kotiin. Huolehdimme työhyvinvoinnistasi, työkyvystäsi ja työturvallisuudestasi
* Meillä etuihin kuuluu myös esihenkilö, joka on aina valmis sparraamaan
Toivomme tulevilta kesätyötekijöiltämme:
* Innostunutta asennetta ja motivaatiota!
* Tarkkuutta ja luotettavuutta sekä tietenkin intoa oppia uutta!
* Suomen kielen taitoa
* Täysi-ikäisyyttä
* Ajokortti ja oman auton käyttömahdollisuus eduksi työkohteidensijainnin vuoksi
* Aikaisempi kokemus vastaavista tehtävistä katsotaan eduksi
Jos tämä kuulostaa sinun kesätyöpaikaltasi, kerro meille lisää itsestäsi ja hae paikkaa rekrytointijärjestelmämme kautta 24.3. mennessä! Jos jokin jäi mietityttämään, voit lähettää kysymyksesi osoitteeseen rekry@lassila-tikanoja.fi. Muistathan lisätä viestiisi tehtävän ID-koodin 84328. Huomioithan, ettemme valitettavasti käsittele sähköpostitse tulleita hakemuksia.
Katso, millaista siivoustyö Lassila & Tikanojalla on:
https://www.lt.fi/fi/tyonhakijat/lt-tyonantajana/siivoustyo
Avainsanat: matalapainepesijä, siivooja, siivoojia, siivous, siivoustyö, puhtaanapito, kiinteistöpalvelut, kunnossapito, kokoaikainen, kokoaikatyö, kokopäivätyö, osa-aikatyö, osa-aikainen, kesätyö, kesätyöt, kesäduuni, kausityö, kausityöntekijä, helsinki, vantaa