Kesätyöntekijöitä elintarvikesiivoukseen Sastamalaan
- Sijainti Sastamala
Julkaistu 24.02.2025, 14:30 - Haku päättyy 24.03.2025, 23:59
Kesätyöntekijöitä elintarvikesiivoukseen Sastamalaan
Sijainti: Sastamala, Pirkanmaa
Työsuhde:Määräaikainen (30-37,5h/vko)
Palkka: Kiinteistöpalvelualan työehtosopimuksen mukainen
Työsuhteen aloitus: Sopimuksen mukaan (toukokuu)
Lassila & Tikanoja tehdään yhdessä kiertotaloudesta totta!
Meillä on tarjolla aurinkokunnan antoisimmat kesätyöpaikat. Vakituisten siivoojiemme kirmatessa kesälaitumille aukenee tilaisuus luotettaville ja reippaille lomasijaisille. Tule mukaan rakentamaan kestävämpää tulevaisuutta!
Millaista kesätyötä on tarjolla? Työssäsi pääset huolehtimaan asiakaskohteenamme olevan elintarviketehtaan tuotantotilojen matalapainepesuista. Työ on fyysistä kuntoa ja tarkkuutta vaativaa elintarviketeollisuuden koneiden ja tuotantotilojen pesua. Yhdessä kohteistamme valmistetaan eläinperäisiä tuotteita kuluttajille, joten toivomme valmiutta tämänkaltaisessa työympäristössä työskentelyyn. Hygieniapassi ja työturvallisuuskortti on etu, mutta ei välttämätöntä. Myös ajokortti ja oman auton tai muun oman kulkuvälineen käyttömahdollisuus on suureksi eduksi työkohteiden sijainnin vuoksi. Kurkkaa videosta, minkälaisesta työstä on kyse: Turvallista ruokaa ja merkityksellistä työtä
Milloin kesätöitä tehdään? Etsimme kesätyöntekijöitä eripituisiin tuurauksiin touko-elokuun väliselle ajalle, kerrothan siis jo hakemuksellasi, miten olet käytettävissä kesän aikana. Työskentelyajat sijoittuvat kohteesta riippuen vaihtelevasti maanantaista lauantaihin klo 11.00-19.00 ja 16.00-02.00 väliselle ajalle. Jos innostuit kesätyömahdollisuudesta ja koet sopivasi tiimiimme, jätäthän hakemuksesi pian odotamme innolla kuulevamme sinusta!
L&T on paras kesätyöpaikka, koska:
Saat työnantajaksesi suuren suomalaisen, vastuullisen työllistäjän, joka toimii työehtosopimusten mukaan
Palvelumme perustuu alan parhaisiin käytäntöihin ja toteutetaan aina kestävästi sekä ympäristövastuullisesti
Saat alan ehtojen mukaisen palkan ja kattavan perehdytyksen tehtäviisi
Tehtävässäsi pääset tekemään merkityksellistä työtä – ihan joka päivä
Viihdyt töissä ja pääset terveenä kotiin. Huolehdimme työhyvinvoinnistasi, työkyvystäsi ja työturvallisuudestasi
Meillä etuihin kuuluu myös esihenkilö, joka on aina valmis sparraamaan
Toivomme tulevilta kesätyötekijöiltämme:
Innostunutta asennetta ja motivaatiota!
Tarkkuutta ja luotettavuutta sekä tietenkin intoa oppia uutta!
Täysi-ikäisyyttä
Auttavaa suomen kielen taitoa
Työturvallisuuskortti ja hygienipassi katsotaan eduksi
Myös ajokortti ja oman auton tai muun oman kulkuvälineen käyttömahdollisuus on suureksi eduksi työkohteiden sijainnin vuoksi
Jos tämä kuulostaa sinun kesätyöpaikaltasi, kerro meille lisää itsestäsi ja hae paikkaa rekrytointijärjestelmämme kautta 24.3. mennessä! Jos jokin jäi mietityttämään, voit lähettää kysymyksesi osoitteeseen rekry@lassila-tikanoja.fi. Muistathan lisätä viestiisi tehtävän ID-koodin 84372. Huomioithan, ettemme valitettavasti käsittele sähköpostitse tulleita hakemuksia.
Katso, millaista siivoustyö Lassila & Tikanojalla on:
https://www.lt.fi/fi/tyonhakijat/lt-tyonantajana/siivoustyo
Avainsanat: matalapainepesijä, siivooja, siivoojia, siivous, siivoustyö, puhtaanapito, kiinteistöpalvelut, kunnossapito, kokoaikainen, kokoaikatyö, kokopäivätyö, osa-aikatyö, osa-aikainen, kesätyö, kesätyöt, kesäduuni, kausityö, kausityöntekijä, Sastamala