Kilta Henkilöstöpalvelu Oy

Tuotantotyöntekijöitä, Kiitokori Oy

  • Sijainti Iitti
  • Julkaistu 20.03.2025, 10:50
  • Haku päättyy 06.04.2025, 23:59
  • 06.04.2025, 23:59

Tuotantotyöntekijöitä, Kiitokori Oy

Yritys
Kiitokori Oy on kansainvälinen vuonna 1948 perustettu autoteollisuuden yritys, joka valmistaa asiakkaille räätälöityä erikoisajoneuvoja. Edustamme suomalaista laatua ja osaamista. Tuotteemme syntyvät monen eri ammattilaisen saumattomana yhteistyönä ja sisältää edistyksellistä tuotekehitystä ja paljon taitavaa kädentyötä. Alkuaikojen puukoriset autot tarvitsivat syntyäkseen puuseppää. Nykyäänkin erilaisten materiaalien käsittelijöille sekä teknisen työn taitajille on yhä käyttöä.

Tuotantomme kasvaessa etsimme joukkomme vahvistukseksi useita

TUOTANTOTYÖNTEKIJÖITÄ LINJA-AUTOJEN VALMISTUKSEEN

Asennustyöntekijä, 2 paikkaa 
Asennustyöntekijänä vastaat linja-autojen sisustarakentamisesta, kuten verhoilulevyjen asennuksesta ja sisäverhoilusta. Lisäksi työhön kuuluu lattian asennustyöt vanerista ja lattian matotus. Sopiva tausta tehtävään on esimerkiksi puusepän tai verhoilun työtehtävistä.

Putkiasentaja, 2 paikkaa 
Tässä tehtävässä eduksesi on kokemus esimerkiksi raskaskoneasennuksista. Työtehtäviin kuuluu mm. alkupään asennustyöt (mm. polttoainesäiliöiden asennukset) sekä kaikki linja-autojen putkistoasennukset.

Sähköasentaja, 2 paikkaa 
Työtehtäviisi kuuluvat mm. autosähköasennustyöt, johtosarjojen teko, sähkökeskuksien asennus ja lopputarkastukset linja-autojen valmistuksen parissa. Sopiva koulutus tähän tehtävään on esimerkiksi autosähkö-, sähkö- tai automaatioasentajan tutkinto.

Sinulla voi olla aikaisempaa kokemusta vastaavista asennus- ja tuotantotyötehtävistä, mutta myös harrastuneisuus esimerkiksi moottoriajoneuvojen, pienkoneiden tai sähkölaitteiden parista katsotaan ehdottomasti eduksi näissä tehtävissä

Tarjoamme Sinulle: 
Mielenkiintoisen ja monipuolisen työtehtävän linja-autovalmistuksessa. Tässä työssä pääset hyödyntämään kädentaitoja ja teknistä tuntemusta. Työsuhteen kesto on alkuun noin kuusi kuukautta, mutta hyvälle tekijälle on mahdollisuus myös pitkäaikaiseen työpaikkaan. Työt alkavat Kilta Henkilöstöpalvelu Oy:n kautta. Käytössä on teknologiateollisuuden työehtosopimus ja töitä tehdään päivävuorossa maanantaista perjantaihin.  Käy tutustumassa toimintaan lisää osoitteessa www.kiitokori.fi

Kiinnostuitko? Jätä meille lyhyt hakemus oheisen linkin kautta mahdollisimman pian, sillä käymme hakemuksia läpi jo hakuaikana. Työt alkavat sopimuksen mukaan. Rekrytointiamme hoitaa Kilta Henkilöstöpalvelu Oy ja täällä lisätietoja antaa Johanna Kauppinen p. 040 728 8728 / johanna.kauppinen@kilta.fi

Kilta Henkilöstöpalvelu Oy on vuonna 2000 perustettu, luotettava ja ripeä lahtelainen henkilöstöpalveluja tarjoava yritys. Ydinosaamistamme on löytää oikeanlaiset työntekijät asiakkaidemme palvelukseen rekrytoinnin tai henkilöstövuokrauksen kautta. Toimintamme perustuu laajaan henkilöstöpalveluiden osaamiseen ja pitkäaikaisiin asiakassuhteisiin.

Osaamisalue: ,

Kilta Henkilöstöpalvelu Oy

Olemme vuonna 2000 perustettu, luotettava ja ripeä lahtelainen henkilöstöpalveluja tarjoava yritys. Ydinosaamistamme on löytää oikeanlaiset työntekijät asiakkaidemme palvelukseen rekrytoinnin tai henkilöstövuokrauksen kautta. Toimintamme perustuu laajaan henkilöstöpalveluiden osaamiseen ja pitkäaikaisiin asiakassuhteisiin.
www.kilta.fi