K-ryhmä

Sesonkiapulaisia kesäksi (22,5-30h/vko) K-Market Muikkuun, Posio

  • Sijainti Posio
  • Julkaistu 12.01.2026, 6:53
  • Haku päättyy 15.02.2026, 2:00
  • 15.02.2026, 2:00

Sesonkiapulaisia kesäksi (22,5-30h/vko) K-Market Muikkuun, Posio

Meillä Posiolla K-kaupassa kesä ei mene hukkaan! Meidän isossa pienessä kyläkaupassa asiakkaat ovat syypää meidän hymyymme! Haluatko sinäkin ilahduttaa ihmisiä palvelemalla heitä parhaimmalla mahdollisella tavalla?

Etsimme tälle kesälle joukkoomme monipuolisiin työtehtäviin ahkeria ja positiivisia kesäsesonkiapulaisia, joilla on iloinen ja reipas asenne työtä kohtaan! Odotamme hakijoilta oma-aloitteisuutta, huolellista työotetta sekä rohkeutta lähestyä ja palvella asiakkaita. Kokemusta kaupan alalta ei tarvitse olla, sillä perehdytämme kaikkiin työtehtäviin hyvin. Meillä K-market Muikussa pääset työskentelemään mukavassa pienessä työyhteisössä ja olemaan mukana tarjoamassa niin paikallisille kuin mökkeilijöille täyden luokan asiakaspalvelua! Meillä käy kesällä paljon asiakkaita, jolloin meillä tehdään hommia reippaassa tahdissa mutta iloisella mielellä! Kaupan työtehtävät ovat monipuolisia ja niiden myötä pääset tutustumaan sekä kehittymään kaupan alalla turvallisessa ja vastuullisessa työympäristössä. Meidän porukka koostuu kokeneista asiakaspalvelun ja kaupan alan ammattilaisista, joilta saat kattavan perehdytyksen ja mahdollisuuden oppia tai kehittää asiakaspalvelu- ja myyntitaitojasi.

Etsimme meille:
– Sesonkiapulaisia; vähintään 15-vuotiaita myymäläapulaisia työskentelemään eri osastoille perustehtäviin päivävuoroissa. Tarve on kesäsesongin eli kesä-elokuun ajalle, tuntimäärä 22,5-30 h / vko ja työsuhteita on tarjolla eripituisia 2 viikosta alkaen. – Sesonkiapulaisia; vähintään 18-vuotiaita myymäläapulaisia työskentelemään eri osastoille ja kassalle perustehtäviin. Tarve on kesäsesongin alusta touko-elokuun ajalle, tuntimäärä 22,5-30 h / vko ja työsuhteita on tarjolla sopimuksen mukaan.
Tarjoamme sinulle:
– Vastuullisen ja turvallisen työympäristön – Esimerkillisiä asiakaspalvelu- ja myyntitaitoja – Mahdollisuuden tutustua kaupan eri työtehtäviin ja kehittyä kaupan alalla – Hauskan ja kokeneen työyhteisön
Lähetäthän meille hakemuksesi 12.1.-15.2.2026 välisenä aikana oheisen linkin kautta. Ilmoitamme mahdollisille haastatteluun kutsuttaville henkilöille viimeistään viikolla 8. Rekrytoinnit suoritamme helmikuun loppuun mennessä.

Lisätietoja tehtävästä tarjoaa Emilia Micklin sähköpostitse emilia.micklin@k-market.com.

Rekrytointiin liittyvän tietosuojaselosteen saat rekrytoivasta kaupasta.

Me K-ryhmässä arvostamme monimuotoisuutta ja uskomme, että erilaiset taustat ja näkökulmat ovat avain menestykseen. Pyrimme luomaan työympäristön, jossa jokaisella on mahdollisuus kehittyä. Yhdenvertaisuus, syrjimättömyys ja oikeudenmukaisuus ovat keskeisiä periaatteitamme rekrytoinnissa, palkitsemisessa ja urakehityksessä.

Työsuhde:Työsuhde
Työtunnit:Osa-aikainen 22-0 tuntia viikossa.
Työ alkaa:Sopimuksen mukaan
Palkka:Aikapalkka
Paikkoja:1
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue:

K-ryhmä

Olemme pieni suuri kyläkauppa Posion idyllisellä mökkipaikkakunnalla! Meillä K-market Muikussa pääset työskentelemään mukavassa pienessä työyhteisössä ja olemaan mukana tarjoamassa niin paikallisille kuin mökkeilijöille täyden luokan asiakaspalvelua! Meillä käy kesällä paljon asiakkaita, jolloin meillä tehdään hommia reippaassa tahdissa mutta iloisella mielellä! Kaupan työtehtävät ovat monipuolisia ja niiden myötä pääset tutustumaan sekä kehittymään kaupan alalla turvallisessa ja vastuullisessa työympäristössä. Meidän porukka koostuu kokeneista asiakaspalvelun ja kaupan alan ammattilaisista, joilta saat kattavan perehdytyksen ja mahdollisuuden oppia tai kehittää asiakaspalvelu- ja myyntitaitojasi.