Avustaja sympaattiselle asiakkaalle Inariin
- Sijainti Inari
Julkaistu 10.03.2026, 12:46 - Haku päättyy 30.04.2026, 23:59
Avustaja sympaattiselle asiakkaalle Inariin
Avustaja sympaattiselle asiakkaalle
Haemme avustajaa osa-aikaiseen työhön avustamaan sympaattista asiakastamme Inarissa
Haluaisitko tehdä avustajan työtä osa-aikaisesti, kiireettömästi ja ilman sairaanhoidollisia työtehtäviä sympaattisten asiakkaiden kanssa? Saatat olet tuleva helpperimme! Olit sitten opiskelija, kerryttänyt jo kokemusta hoiva-avustajana tai etsit muuten vain osa-aikatyötä, tässä roolissa ratkaisee innokkuus ja aito halu auttaa suurella sydämellä!
Me olemme Hemby, ikääntyneiden palveluita rohkeasti uudistava yritys, joka tarjoaa iloa ja turvaa ikäihmisten arkeen. Mottomme on: autamme ikääntyviä kuin omaa äitiämme.
Kasvamme jatkuvasti ja etsimme lisää avustajan koulutuksen omaavia helppereitä tiimiimme. Löydät lyhyen ja helposti täytettävän hakulomakkeemme täältä:
https://helpper.hemby.fi/apply
Mitä työ vaatii? Sitä, että palat halusta auttaa meidän sympaattisia asiakkaitamme. Työ ei vaadi erityisiä taitoja, riittää, kun tykkäät olla ihmisten kanssa ja auttaa. Autamme kuin omaa äitiämme on mottomme: autamme asiakkaitamme kuin omia läheisiä. Saatat esimerkiksi puuhailla oman vanhuksesi kanssa kotona, viedä roskat, käydä kävelyllä tai vaikka kaupassa hänen kanssaan.
Työn parhaat puolet? Helpperit vastasivat kyselyssä, että parasta on:
– Ihmisten kohtaaminen ja ystävyys seniorin kanssa
– Toisen auttaminen ja merkityksellisyyden tunne
– Hembyn yhteisöön kuuluminen
Helpperinä saat:
Oman nimetyn ikäihmisen, jota autat arjen askareissa ja olet hänelle seurana
Joustavat työajat, jotka sopivat mainiosti esimerkiksi opiskelun ohelle tai lisätyöksi.
Tavallisin työaika on 2-10h/vko.
Kilpailukykyisen palkan: 12-15 €/h + työehtosopimuksen mukaiset lisät sekä lomakorvaukset.
Hyvät etenemismahdollisuudet: Voit edetä kokemuksen ja hyvän asiakaspalautteen ansiosta pro- tai guru-helpperiksi ja saada korotusta palkkaasi!
Hakemukset lähetetään sähköisen lomakkeen kautta. Olemme kaikkiin hakijoihin yhteydessä hakemuksen lähettämisen jälkeen.
Lähetä hakemus helpperiksi täällä.
Lue lisää Hembystä klikkaamalla tästä.
Mikäli sinulla on kysyttävää helpperiksi ryhtymisestä, laita meille sähköpostia osoitteeseen rekry@hemby.fi, niin jutellaan lisää!
Hemby Oy
Hemby on uuden ajan kotipalvelu, joka tuo mielenrauhaa asiakkaamme ja hänen omaistensa arkeen. Tarjoamme henkilökohtaista arjen apua, hoivaa ja siivousta aina samalta, luotettavalta avustajalta, hoitajalta tai siivoojalta.
Hemby auttaa kaikkia vauvasta vaariin. Siksi emme ole vain kotipalvelu, vaan koko perheen arjen helpottaja. Meille on myönnetty Suomalaisen Työn Liiton Yhteiskunnallinen yritys -merkki.