Harjun terveys Oy

Sairaanhoitaja / terveydenhoitaja avosairaanhoitoon, Harjun terveys, Nastola

  • Sijainti Lahti
  • Julkaistu 13.01.2026, 9:50
  • Haku päättyy 28.01.2026, 23:59
  • 28.01.2026, 23:59

Sairaanhoitaja / terveydenhoitaja avosairaanhoitoon, Harjun terveys, Nastola

Jokainen meistä Harjun terveydessä on erilainen.Yksi asia kuitenkin yhdistää meitä kaikkia–meillä on elämä tehtävänä.Jos tunnet samoin, tule meille töihin.

Haemme sairaanhoitajaa / terveydenhoitajaa vakituiseen työsuhteeseen Nastolan sote-keskukseen!

Haluatko tehdä merkityksellistä työtä moniammatillisessa tiimissä perusterveydenhuollossa? Sairaanhoitajan tehtävään sisältyy hoidon tarpeen arviointia puhelimessa sekä sairaanhoitajan vastaanottoja sote-keskuksessa ja etänä. Työaika sijoittuu klo 7.45 – 18 välille. Osittainen etätyö on mahdollista.

Harjun terveys Oy on Mehiläisen ja Päijät-Hämeen hyvinvointialueen yhteistyritys, joka tuottaa perusterveydenhuollon palvelut Lahdessa, Nastolassa, Iitissä, Kärkölässä ja Hartolassa. Väestöpohja on n. 136 000 asukasta. Työskentelemme moniammatillisessa tiimimallissa, jossa samassa tiimissä työskentelevät mm. lääkärit, hoitajat, fysioterapeutti, mielenterveys- ja päihdesairaanhoitaja ja sosiaaliohjaaja.

Sairaanhoitajan työnkuva Harjun terveydessä on monipuolinen.

Hoitajan rooli on hyvin tärkeä ja vastuullinen, jatyöyhteisön jäsenet toimivat tasavertaisinatyökavereina.Tässätyössä tarvitset hyvää kliinistä osaamista, erityisesti osaamista diabeteksen hoidosta, erinomaisia asiakaspalvelutaitoja, reipasta asennetta, avarakatseisuutta ja tiimihenkeä sekä kykyä sietää painetta ja keskeneräisyyttä.Kokemus vastaavista työtehtävistä katsotaan eduksesi.

Harjun terveydessä saat ison työnantajan henkilöstöedut, työterveyshuollon ja mahdollisuuden osallistua säännöllisesti täydennyskoulutuksiin. Olemme joustava työnantaja. Meillä työn tekeminen saa olla hauskaa ja arvostamme asioiden eteenpäin viemistä ja meillä jokainen vaikuttaa yksikön toimintaan. Meillä jokaista työntekijää arvostetaan ja työtoverisi ovat aina valmiita auttamaan. Tiimimme on iloinen, nuorekas ja puhallamme yhteen hiileen.

Ennentyösuhteen alkua sinulla tulee olla tartuntatautilain 48 pykälän mukainen soveltuvuus.Toivomme, että sinulla on myös LOVe:t suoritettuna, mutta ne on myös mahdollista suorittaa meillä heti työn alkaessa.

Tehtävässä onnistumisen avaimet:
Sairaanhoitajan tai terveydenhoitajan tutkinto

Kokemusta avosairaanhoidosta

Osaamista diabeteksen hoidosta

Jos olet kiinnostunut liittymään joukkoomme ja haluat olla mukana edistämässä potilaidemme hyvinvointia, lähetä hakemuksesi rekrytointijärjestelmämme kautta 28.1.2026 mennessä.Työn aloitus on 2.2.2026 tai sopimuksen mukaan. Tutustumme hakijoihin jo hakuaikana. Tiimimme odottaa jo yhteydenottoasi!

Lisätietoja tehtävästä antaa:
Lotta Jokelainen, Tiimiesihenkilö
puh. 040 183 1994
lotta.jokelainen@harjunterveys.fi

Marjatta Hagelin, Palvelupäällikkö, koulutus ja rekrytointi
puh. 040 123 8217
marjatta.hagelin@harjunterveys.fi

Tule mukaan tekemään merkityksellistä työtä Harjun terveydessä!

Työsuhde:Työsuhde
Työ alkaa:Sopimuksen mukaan
Palkka:Aikapalkka
Paikkoja:1
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue: