Osa-aikainen terminaalityöntekijä
- Sijainti Helsinki
Julkaistu 05.03.2025, 13:46 - Haku päättyy 19.03.2025, 23:59
Osa-aikainen terminaalityöntekijä
Etsimme terminaalityöntekijää!
Oletko tarkka ja tehokas työntekijä ja etsit mahdollisuutta päästä kehittymään terminaalin monipuolisissa tehtävissä?
Etsimme terminaalityöntekijöitä asiakkaallemme Helsingin Vuosaareen osa-aikaisiin tehtäviin. Tässä roolissa pääset osallistumaan rekkojen purkuun ja lastaukseen, lavakuormien purkuun lavansiirtovaunuilla ja trukeilla, terminaalin siivoukseen sekä rullakoiden lähetyskuntoon laittamiseen. Purkua ja lastausta tehdään sekä käsin että trukeilla. Työ sopii hyvin opiskelujen oheen tai lisäansioita kaipaavalle!
Työnantajana toimii Eezy Henkilöstöpalvelut. Työtä tehdään arkisin ja viikonloppuisin klo 1018 välillä. Palkkauksessa noudatetaan AKT-alan työehtosopimusta.
Mitä toivomme hakijalta:
– Oma-aloitteinen, innokas ja reipas asenne työntekoa kohtaan
– Hyvää paineensietokykyä ja tarkkuutta
– Kokemus terminaalityöstä ja trukinajotaidosta katsotaan eduksi, mutta se ei ole välttämätöntä
– Joustavuutta työaikojen suhteen, sillä työpäiviin vaikuttaa laivojen saapuminen
Miten haet työpaikkaa ja hakuaika:
Herättikö tämä tehtävä kiinnostuksesi? Me haluamme sinut töihin, joten jätä hakemuksesi ilmoituksen ohessa olevasta hakulinkistä ja tee se heti, sillä käsittelemme hakemuksia jo hakuaikana! Täytä hakulomakkeen tiedot ja liitä mukaan ansioluettelosi. Työn aloitus heti sopivan tekijän löydyttyä.
Lisätiedot:
Jenna Lamppu
HR konsultti
Eezy Henkilöstöpalvelut
jenna.lamppu@eezy.fi
www.eezy.fi