E. Helaakoski Oy

Raskaskoneasentaja

  • Sijainti Oulu
  • Julkaistu 02.12.2025, 16:48
  • Haku päättyy 20.12.2025, 23:59
  • 20.12.2025, 23:59

Raskaskoneasentaja

Toivomme sinulla olevan useamman vuoden kokemus raskaan kaluston asennustehtävistä tai harrastusten kautta hankittua osaamista autojen ja koneiden huoltamisesta alan koulutuksen lisäksi. Olet vastuullinen ja joustava ja koet myös tiimityöskentelyn mukavaksi. Sinulta löytyy valmiutta vaihteleviin ja monipuolisiin työpäiviin ja pystyt tarvittaessa matkustamaan eri toimipaikkoihimme tai työkohteisiimme.

Edellytämme sinulta raskaskone- tai ajoneuvoasentajan (automekaanikon) tutkintoa, ja eduksesi luemme kokemuksen ajoneuvonosturien huolto- ja korjaustöistä. Edellytämme sinulta lisäksi hyvää suomen kielen taitoa, ja englannin kielen osaaminen on ehdottomasti eduksi.

Koska nostamme myös fiilistä, tarjoamme sinulle mahtavat työkaverit ja tukea kaikissa tilanteissa, toimivat työvälineet, kattavat työterveyshuollon palvelut, reilun palkan, runsaan kulttuuri- ja liikunta/hyvinvointiedun sekä kannustamme ja autamme sinua osaamisesi ja urasi kehittämisessä.

Työsuhde:Työsuhde
Työ alkaa:Sopimuksen mukaan
Palkka:Aikapalkka
Työskentelyaika:Päivätyö
Matkustaminen:Työhön kuuluu matkustamista
Paikkoja:1
Hakuohjeet:Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi tehtävään osoitteessa: https://www.helaakoski.com/rekrytointi/. Hakuaika päättyy 20.12.2025.

Lisätietoja tehtävästä antaa korjaamopäällikkö Matti Porkola, matti.porkola@helaakoski.com tai
p. +358401375041.

Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue:

E. Helaakoski Oy

E. Helaakoski Oy on vuonna 1958 perustettu, yksi Suomen suurimmista nostopalvelualan yrityksistä. Toimipaikkojamme on Suomessa kattavasti kuudella eri paikkakunnalla ja työskentelemme lisäksi Pohjois-Ruotsissa.
Palvelukokonaisuutemme koostuvat nostotöiden huolellisesta suunnittelusta ja laadukkaasta toteutuksesta työturvallisuus edellä. Käytössämme on laaja nosto- ja kuljetuskalusto erikoisvarustein ja -laittein. Olemme mukana luomassa hiilineutraalimpaa tulevaisuutta ja ensimmäiset sähkökäyttöiset ajoneuvonosturit tulivatkin käyttöömme maaliskuussa 2023.