Developer / Senior Developer, Approosters Oy, Joensuu
- Sijainti Joensuu
Julkaistu 20.04.2026, 8:39 - Haku päättyy 07.06.2026, 23:59
Developer / Senior Developer, Approosters Oy, Joensuu
Approosters etsii koodintaitajaa, jolle ohjelmointikielet ja tietokannat ovat tuttuja ja niiden konfiguroiminen luontevaa. Etsimme ikuista oppijaa, joka innostuu uusista teknologioista ja haasteista.
Tehtävissäsi pääset kansainvälisen verkkokauppa-alan huipulle ja helpottamaan verkkokauppojen arkea maailmanlaajuisesti.
Tuemme työntekijöidemme oppimista ja kehittymistä. Etsimme yrityksen ydintiimiin motivoitunutta jäsentä, joka haluaa tehdä positiivisen vaikutuksen kanssamme yhdessä.
Odotamme sinulta:
– Ohjelmointitaitoja (PHP, Javascript)
– API-tuntemusta (REST, GraphQL)
– Kokemusta vastuullisista ohjelmointitehtävistä
– Tietokantaosaamista
– Kommunikaatiotaitoja
– Motivaatiota kehittymiseen
– Kielitaito: suomi ja englanti
Katsomme eduksi:
– Kokemus React -kehittämisestä
– Kokemus Shopify -ekosysteemistä
– Palvelinosaaminen (Apache, Redis)
Olemme Approosters, Shopify Appeihin erikoistunut kasvuyritys Joensuusta. Kehitämme tilaustenkäsittelyn ja logistiikkaintegraatioiden sovelluksia verkkokaupoille, jotka käyttävät Shopify-alustaa. Shopify on nopeimmin kasvava kaupankäynnin alusta, jota miljoonat kauppiaat ympäri maailman käyttävät. Verkkokaupat aina pienistä yrityksistä pörssiyhtiöihin luottavat Shopifyhin – ja kaikki ovat potentiaalisia asiakkaitamme.
Yli 1500 verkkokauppaa ympäri maailman käyttää sovelluksiamme päivittäin ja kasvamme tällä hetkellä n. 50 % vuosivauhdilla. Viiden vuoden aikana olemme rakentaneet tietoisesti vahvan ja kestävän pohjan, emmekä ole harhautuneet visioistamme. Se on mahdollistanut hallitun kasvun, joka on nyt päässyt luonnollisesti kiihtymään. Tämän ansiosta toiminnan kehittäminen on mukavaa, selkeää ja meidän on helpompi jatkaa entistä suuremmalla draivilla eteenpäin.
Mukava toimistomme sijaitsee Joensuussa, torin pohjoislaidalla. Tiiviistä joukkueestamme löytyy osaamisen ja ymmärtämisen lisäksi huumorintajua.
Paikka täytetään sopivan henkilön löydyttyä. Työn aloitus sopimuksen mukaan, todennäköisesti kesälomakauden jälkeen. Palkkauksen pohjana Tipal TES + tekijän kokemus ja osaaminen + luontaisedut. Aloituspalkan haitari osaamisen mukaan n. 4000 – 6000 € / kk. Osittainen etätyö myös mahdollista.
Avainsanoja: Shopify, GraphQL, React, php, Javascript, Redis, Apache, SQL, WMS
Mahdolliset lisäkysymykset: samuli@approosters.com
Työhakemukset: career@approosters.com
Mahdolliset lisäkysymykset: Samuli Hellman / samuli@approosters.com