GibbsCAM-ohjelmoija
- Sijainti Porvoo
Julkaistu 10.03.2026, 9:23 - Haku päättyy 01.04.2026, 21:16
GibbsCAM-ohjelmoija
GibbsCAM-ohjelmoija
Haemme GibbsCAM-ohjelmoijaa asiakkaallemme Porvooseen.
Ohjelmointi toteutetaan 3- ja 5-akselisille jyrsinkoneille, ja tarvittaessa myös sorveille. Konekantaamme kuuluu muun muassa Okuma Multus B400-W -monitoimisorvi, DMG Mori NLX2500SY -sorvi, DMG Mori DMF 300/11täysviisiakselinen jyrsinkone ja DMG Mori DMC 80 täysviisiakselinen jyrsinkone sorvaavalla pöydällä.
Tehtäviin kuuluu kiinnitysten suunnittelu, työstöratojen tekeminen sekä työkalujen valinta.
Toivomme kokemusta CAM ohjelmoinnista sekä jyrsinnästä. Sorvausosaaminen katsotaan eduksi. Työ edellyttää itsenäistä työskentelyotetta.
Työ on 1-vuorotyötä. Palkka on sovittavissa ja määräytyy osaamisen mukaan.
Kolahtiko?
Kuulostaa hyvältä, mutta miksi hakisin töitä juuri Amikon kautta?
Amiko tarjoaa kaiken tasoisille ammattilaisille laajan valikoiman töitä. Olemme sinulle reilu, luotettava ja joustava työelämän kumppani. Amikolla on hyvä maine työmarkkinoilla. Pyrimme aina etsimään parhaat mahdolliset ratkaisut työllistymisesi tueksi. Amikolaisena saat:
Vähintään TES:in mukaisen palkkauksen-palkkausjärjestelmämme on kannustava, joskus jopa suurempi kuin työllistyessä suoraan yrityksen palkkalistoille.
Laajasti erilaisia työmahdollisuuksia- meillä on kattavat verkostot ja laaja työpaikkavalikoimaniin osa-aikaisia, kokopäiväisiä kuin sesonkitöitä monelta eri alalta. Kun sopiva työ löytyy, monille tarjoutuu myös mahdollisuus siirtyä vakituiseksi työntekijäksi asiakasyritykseen.
Oman yhteyshenkilön ja yksilöllistä työnhakua – Amikolta saat henkilökohtaista palvelua ja oman tutun yhteyshenkilön, johon voit olla suoraan yhteydessä.
Kattavat työterveyspalvelut, normaalin eläkekertymän ja sairausajan palkan sairauden sattuessa – Vaikka teetkin työsi asiakasyrityksessämme, olet amikolainen ja kannamme sinusta vastuun ja huolehdimme eduistasi.
vai kenties jotain ihan uutta urallesi? Autamme myös alanvaihdossa. Räätälöidyt uravalmennukset auttavat päivittämään osaamistasi ja löytämään uuden suunnan urallasi.
Voisiko tässä olla sinulle uusi työpaikka?
Toimimme asiakkaallemme rekrytointikumppanina, käsittelemme saapuvat työhakemukset sekä vastaamme ensimmäisen vaiheen haastatteluista. Jätäthän hakemuksesi pikimmiten tai soita Amikon Mikolta p. 040 9033 273 ja nappaa itsellesi uusi huippuduuni!
Aloitamme haastattelut jo hakuaikana ja täytämme paikan heti sopivien henkilön löydyttyä.
Huomioithan, että emme käsittele sähköpostitse vastaanotettuja hakemuksia vaan jätäthän hakemuksen nettisivujemme kautta tietosuojasyistä.
Please note that we do not process applications submitted by e-mail, so please submit your application via our website for privacy and data protection reasons.