Academic Work Finland Oy

FullStack-kehittäjä, MentorMind

  • Sijainti Uusimaa
  • Julkaistu 27.03.2026, 11:20
  • Haku päättyy 26.04.2026, 12:20
  • 26.04.2026, 12:20

FullStack-kehittäjä, MentorMind

Tehtävänkuvaus

MentorMind on Suomen edistyksellisin all-in-one AI-alusta verkkokurssien ja digituotteiden luomiseen ja myymiseen. Asiakkaat ovat tyypillisesti yrittäjiä ja asiantuntijoita ja kunnianhimoisia yksilöitä, jotka ovat valmiita investoimaan omaan kasvuunsa.

MentorMind myy jäsenyyteen perustuvaa liiketoiminnan kehittämisalustaa ja valmennuksia, joissa asiakkaat saavat työkaluja, yhteisön ja konkreettisia malleja kasvattaakseen tulojaan. Digitaaliset alustat, funnelit ja asiakaskokemus ovat keskeisessä roolissa liiketoiminnan skaalautumisessa.

Full stack -kehittäjänä vastaat näiden järjestelmien rakentamisesta, kehittämisestä ja optimoinnista. Työskentelet sekä frontendin että backendin parissa, mutta erityinen painotus on siinä, miten tekoälyä voidaan hyödyntää prosessien tehostamisessa, automaatioissa ja uusien kilpailuetujen rakentamisessa.

Tarjoamme
– Mahdollisuuden työskennellä suoraan liiketoiminnan ytimessä
– Vapauden vaikuttaa teknologisiin valintoihin ja toteutustapoihin
– Täyden etätyövapauden mistä päin maailmaa tahansa
– Nopeatempoisen ympäristön, jossa ideat viedään nopeasti käytäntöön

Työtehtävät
– Web-sovellusten ja alustojen kehittäminen (frontend + backend)
– AI-pohjaisten työkalujen ja automaatioiden suunnittelu ja toteutus
– Myyntifunnelien ja konversiopisteiden tekninen toteutus ja optimointi
– Integraatioiden rakentaminen eri järjestelmien välille (CRM, maksupalvelut, automaatiot)
– Suorituskyvyn, skaalautuvuuden ja käyttökokemuksen kehittäminen
– Uusien ominaisuuksien suunnittelu ja nopea implementointi

Etsimme

– Vahvaa full stack -osaamista (frontend + backend) mitä vahvempi AI-orientaatio, sitä parempi
– Henkilöä, joka ajattelee AI-first ja hyödyntää aktiivisesti tekoälytyökaluja työssään
– Terävää ja kasvuhaluista tekijää ei vanhoihin järjestelmiin jumiutunutta
– Itsenäistä otetta ja kykyä viedä asioita maaliin oma-aloitteisesti
– Kiinnostusta ymmärtää liiketoimintaa, ei pelkästään teknologiaa
– Sujuvaa suomen ja englannin kielen taitoa

Rekrytointiprosessimme
Academic Work hoitaa tätä hakua asiakkaansa puolesta, jonka toiveena on kaikkien tehtävää koskevien kysymysten osoittaminen Academic Workille.

Hakijoita haastatellaan jatkuvasti ja mikäli olemme edenneet jo rekrytointiprosessissa pidemmälle, saatamme sulkea haun ennen lopullisia valintoja. Valintaprosessiin sisältyvät luonteenpiirteitä sekä kognitiivista kykyä mittaavat testit. Testit toimivat työkaluina oikean tekijän löytämiseksi tehtävään sekä takaavat tasa-arvoisen ja oikeudenmukaisen arvioinnin.

Työsuhde:Toimeksianto
Palkka:Kiinteä palkka
Paikkoja:2
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue: