Mikokit Oy

Tarjoilijoita, kokkeja ja catering-avustajia keikkatöihin!

  • Sijainti Helsinki
  • Julkaistu 08.10.2026, 12:31
  • Haku päättyy 30.11.2026, 23:59
  • 30.11.2026, 23:59

Tarjoilijoita, kokkeja ja catering-avustajia keikkatöihin!

Haluatko tehdä töitä tapahtumissa, joissa yksikään työpäivä ei ole samanlainen?

Limetti Catering toteuttaa yritysjuhlia, yksityistilaisuuksia, festivaaleja ja muita tapahtumia ympäri Suomen. Nyt etsimme uusia tekijöitä vahvistamaan keikkatiimiämme!

**Meillä on tarjolla tehtäviä esimerkiksi:**

– Tarjoilussa ja asiakaspalvelussa

– Buffetien rakentamisessa, täydentämisessä ja purkamisessa

– Ruokien esillelaitossa ja tapahtumien valmistelussa

– Keittiö- ja ruoanvalmistustehtävissä

– Tapahtumien käytännön järjestelyissä

**Mitä odotamme sinulta?**

Ennen kaikkea hyvää asennetta, luotettavuutta ja halua tarttua töihin.

Aikaisempi kokemus catering- tai ravintola-alalta on plussaa, mutta ei välttämätöntä. Perehdytämme tehtäviin osaamisesi mukaan.

**Mitä saat meiltä?**

– Monipuolisia työkeikkoja erilaisissa tapahtumissa

– Mahdollisuuden valita omaan aikatauluusi sopivia vuoroja tarjolla olevista keikoista

– Rennon ja tekemiseen tarttuvan työporukan

– Työkokemusta catering- ja tapahtuma-alalta

**Missä ja milloin työskennellään?**

Työ on keikkaluonteista, ja työvuorojen määrä vaihtelee tapahtumien ja tilausten mukaan.

Suurin osa keikoista järjestetään pääkaupunkiseudulla.

Lisäksi **marras–joulukuussa 2026** on tarjolla pikkujoulusesongin tapahtumakeikkoja eri puolilla Suomea.

Näille keikoille lähdetään yhdessä Helsingistä, ja tapahtumapaikkakunnalla yövytään. **Limetti Catering järjestää kuljetukset ja majoituksen**, joten sinun ei tarvitse huolehtia matkajärjestelyistä itse.

**KIINNOSTUITKO?**

Lähetä lyhyt esittely itsestäsi osoitteeseen **myynti@limetticatering.fi**.

Kerro, millaisista tehtävistä olet kiinnostunut, millaista kokemusta sinulla mahdollisesti on ja milloin voisit tehdä keikkoja.

Mainitse myös, oletko kiinnostunut pääkaupunkiseudun keikkojen lisäksi pikkujoulusesongin matkatöistä.

Aiempaa kokemusta tärkeämpää on asenne – loput opitaan tekemällä!

Työsuhde:Työsuhde
Palkka:Muu
Työskentelyaika:Päivätyö, Iltatyö, Yötyö, Jaksotyö, Joustotyö, Viikonloppuisin
Matkustaminen:Työhön kuuluu matkustamista
Paikkoja:8
Hakuohjeet:ähetä lyhyt esittely itsestäsi osoitteeseen **myynti@limetticatering.fi**.

Kerro, millaisista tehtävistä olet kiinnostunut, millaista kokemusta sinulla mahdollisesti on ja milloin voisit tehdä keikkoja.

Mainitse myös, oletko kiinnostunut pääkaupunkiseudun keikkojen lisäksi pikkujoulusesongin matkatöistä.

Aiempaa kokemusta tärkeämpää on asenne – loput opitaan tekemällä!

Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue: ,

Mikokit Oy

Limetti Catering on pääkaupunkiseudulla toimiva catering- ja tapahtumapalveluyritys, joka toteuttaa ruokapalveluita niin yritystilaisuuksiin, yksityisjuhliin kuin suuriin yleisötapahtumiinkin.

Toimintaamme kuuluvat monipuoliset catering-palvelut, festivaalien ja konserttien ruokailut, VIP- ja backstage-tarjoilut sekä kokkikoulut. Tunnettuja konseptejamme ovat myös Gorilla BBQ, Bao Bao Korean Street Food ja Mucho mas Mexican kitchen.

Työskentelemme vaihtelevissa ympäristöissä pienistä juhlatilaisuuksista tuhansien osallistujien tapahtumiin. Meillä pääset osaksi käytännönläheistä porukkaa, jossa arvostetaan hyvää asennetta, yhteistyökykyä ja halua tarttua toimeen.

Toimimme pääasiassa pääkaupunkiseudulla, mutta toteutamme tapahtumia myös muualla Suomessa.