StaffMill Oy

CNC-koneistaja (aarpora), Joroinen

  • Sijainti Leppävirta
  • Julkaistu 12.05.2026, 17:42
  • Haku päättyy 28.05.2026, 23:59
  • 28.05.2026, 23:59

CNC-koneistaja (aarpora), Joroinen

StaffMill Oy (https://www.staffmill.fi/) etsii asiakasyritykselleen ammattitaitoista **aarporaajaa** vakituiseen ja kokoaikaiseen työsuhteeseen Joroisiin!

Etsimme ammattilaista, jolla on vahva ote raskaaseen koneistukseen ja halu työskennellä tarkkuutta vaativissa tehtävissä.

Työssä vastaat koneistuksesta aarporalla, jossa päätehtäväsi on ohjelmoida konetta sekä käsitellä ja työstää kooltaan suuria kappaleita. Vastaat koko työstöprosessin hallinnasta ja huolehdit siitä, että lopputulos on koneistuspiirustusten mukainen.

**Odotamme sinulta:**

– vähintään viiden vuoden kokemusta vastaavista tehtävistä aarporalla

– vahvaa Heidenhain-ohjausjärjestelmän osaamista

– kykyä tehdä ohjelmointia suoraan koneella

– vankkaa kokemusta isojen kappaleiden käsittelystä ja työstämisestä

– kykyä tulkita koneistuspiirustuksia

– suomen tai englannin kielen taitoa

Arvostamme lisäksi oma-aloitteisuutta, itsenäistä työotetta sekä kykyä ratkoa haasteita huolellisesti ja tarkasti.

**Tarjoamme sinulle:**

– vakaan ja pitkäaikaisen työn

– StaffMillin kattavan tuen ja luotettavan työnantajan

Lisätietoja tehtävästä antaa StaffMillin Sirkku numerosta 044 323 7007, tavoitat hänet parhaiten arkisin kello 8-16.

Jätä hakemuksesi mahdollisimman pian oheisesta linkistä, käsittelemme hakemukset heti niiden saavuttua.

Työsuhde:Työsuhde
Palkka:Muu
Paikkoja:1
Hakuohjeet:Käsittelemme hakemukset heti niiden saavuttua, jätä siis hakemuksesi mahdollisimman pian!
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue:

StaffMill Oy

StaffMill Oy on valtakunnallinen henkilöstöalan asiantuntija. Olemme Henkilöstöala HELA ry:n rekisteröity jäsenyritys. Luotettavana työnantajana hoidamme rekrytoinnit sekä henkilöstövuokraukset vastuullisesti ja aina vähintään alan työehtosopimuksia noudattaen.