Avoin kesätyöhakemus 2026 Ravintola- ja catering-ala
- Sijainti Seinäjoki
Julkaistu 21.04.2026, 14:43 - Haku päättyy 03.05.2026, 23:59
Avoin kesätyöhakemus 2026 Ravintola- ja catering-ala
Etsimme motivoituneita, reippaita ja osaavia tekijöitä monipuolisiin tehtäviin eri asiakasyrityksissämme ravintola-alalla.
Työt voivat olla joko määräaikaisia kesätyösopimuksia, pidempiä sijaisuuksia tai keikkaluonteisia tarpeen mukaan.
Vaikka sinulle sopivaa paikkaa ei olisi heti tarjolla, avoimen hakemuksen kautta varmistamme, että olet mukana tulevissa rekrytoinneissa. Haastattelemme kesätyöhakijoita ennakoivasti, jotta voimme tarjota työtä nopeasti heti, kun oikea mahdollisuus avautuu.
Haemme erityisesti:
– Kokkeja
– Tarjoilijoita
– Ruokapalvelutyöntekijöitä
– Keittiöapulaisia
– Astiahuoltajia
– Festarityöntekijöitä
Odotamme sinulta:
– kokemusta tai koulutusta keittiöalalta
– reipasta työotetta ja oma-aloitteisuutta
– hygieniapassia
– sujuvaa suomen kielen taitoa
Kenelle tämä sopii?
– alan opiskelijoille tai jo valmistuneille
– positiivisille ja oma-aloitteisille tekijöille
– uusista työtehtävistä innostuville
– kehittymishaluisille osaajille
Näin haet
Täytäthän profiilisi huolellisesti ja lisää mukaan:
– työkokemus
– koulutus
– osaajan esittelyteksti
– mahdolliset passit ja kortit (esim. anniskelu- tai hygieniapassi)
– alueet, joilla olet valmis työskentelemään
Huom! Käsittelemme vain järjestelmän kautta saapuneet hakemukset.
Eezy henkilöstöpalvelut Oy
Eezy auttaa asiakkaitaan menestymään tarjoamalla nopeasti parhaat osaajat muuttuviin tilanteisiin valtakunnallisesti. Henkilöstövuokraus, rekrytointi, kevytyrittäjyys ja muut työelämän asiantuntijapalvelumme tarjoavat monipuolisimmat keinot työn ja tekijöiden kohtaamiseen.
Haluamme rakentaa monimuotoista ja yhdenvertaista Eezyä. Toivomme hakemuksia kaikenlaisista taustoista tulevilta päteviltä hakijoilta. Noudatamme aina tasa-arvoista ja läpinäkyvää rekrytointiprosessia. Uskomme monimuotoisuuden olevan paitsi yrityskulttuurimme voimavara, myös parhaiden tulosten lähde.