K-ryhmä

Myyntipäällikkö Infra, Onninen, Oulu / Rovaniemi

  • Sijainti Oulu
  • Julkaistu 16.02.2026, 16:37
  • Haku päättyy 27.02.2026, 2:00
  • 27.02.2026, 2:00

Myyntipäällikkö Infra, Onninen, Oulu / Rovaniemi

Oletko kiinnostunut asiakkaidemme liiketoiminnasta? Et kaihda haasteita ja kykenet työskentelemään paineiden alla. Teet kaikkesi varmistaaksesi hyvän asiakaskokemuksen.

Etsimme K-ryhmään Onniselle infra-yksikköön Pohjois-Suomen alueelle juuri Sinua kehittämään proaktiivisesti Onnisen ja oman vastuualueesi myyntiä ja kannattavuutta. Toimit aktiivisena osana ammattitaitoista infra-asiakkaiden palveluun erikoistunutta tiimiä.

Tunnet Pohjois-Suomen alueen infran asiakkaat, kuten esimerkiksi verkkoyhtiöt, vesilaitokset, maarakennusurakoitsijat, kaupungit, kunnat ja julkishallinnon yksiköt, sekä hallitset alan kilpailukentän ja hinnoittelurakenteet. Toimit yhteistyössä infra-alan johtavien tavarantoimittajien kanssa. Rakennat luottamukselliset suhteet asiakkaidemme organisaation eri tasoille, olet yhteistyökykyinen ja vakuuttava. Ymmärrät asiakkaiden liiketoiminnallisia haasteita ja tuet heidän toimintaansa ammattimaisen ja toimivan ratkaisutarjonnan kautta.

Kyseessä on vakituinen työsuhde, jonka toimipaikkana on Oulu tai Rovaniemi.

Tarjoamme sinulle:
– työnantajan, joka on vakaa ja vastuullinen vihreän siirtymän edelläkävijä – mielenkiintoisen tehtäväkentän hyvässä ja ammattitaitoisessa organisaatiossa sekä toimivassa, toisiaan tukevassa myyntitiimissä – mahdollisuuden kehittyä osana isoa organisaatiota ja valita uraasi tukevaa koulutusta eri vaihtoehdoista – Onnisen ja K-ryhmän kattavat henkilökuntaedut, esim. K-ryhmän henkilökunta-alennus, ruokailuetu, työterveyshuolto ja Epassi (liikunta-, kulttuuri-, ja työmatkaetu sekä etuja myös hyvinvointipalveluista) sekä eri yhteistyökumppaneidemme tarjoamat edut ja alennukset (mm. majoitukseen, urheiluun, liikuntaan ja optikolle)
Odotamme sinulta:

– vahvaa infra-alan ja infratuotteiden tuntemusta sekä työkokemusta näiden parista – erinomaista kaupallista ja B2B-myynnin osaamista – hyviä tietoteknisiä taitoja varmistamaan monikanavaisen myyntityön – vahvaa ammatillista verkostoa – hyviä vuorovaikutustaitoja ja vastuunottokykyä
Onnistumista tukevat ominaisuudet:
– olet vakuuttava, sosiaalinen, luottamusta herättävä ja asiakaspalveluhenkinen – myynnillisyys, tavoitteellisuus, kilpailullisuus – paineensietokyky ja kyky hallita asioita rinnakkain – sinulla on selkeä esitystapa ja annat itsestäsi varman ja vakuuttavan kuvan
Olemme iso ja vahva ryhmä, joka tarjoaa välittömän, lojaalin ja ystävällisen työyhteisön. Voit kehittää meillä vahvuuksiasi kaupan tekijänä. Vastuullisena toimijana huolehdimme henkilöstöstämme, asiakkaistamme, yhteiskunnasta ja ympäristöstä.

Tehdään hyvä kauppa – tule K-ryhmään Onniselle.

Lisätietoja tehtävästä antaa aluemyyntijohtaja Katja Arvola, puh. 045 312 1411.

Lähetä hakemuksesi palkkatoiveineen 27.2.2026 mennessä oheisen linkin kautta.

Suoritamme huumausainetestauksen koeajan aikana.

Me K-ryhmässä arvostamme monimuotoisuutta ja uskomme, että erilaiset taustat ja näkökulmat ovat avain menestykseen. Pyrimme luomaan työympäristön, jossa jokaisella on mahdollisuus kehittyä. Yhdenvertaisuus, syrjimättömyys ja oikeudenmukaisuus ovat keskeisiä periaatteitamme rekrytoinnissa, palkitsemisessa ja urakehityksessä.

Työsuhde:Työsuhde
Työ alkaa:Sopimuksen mukaan
Palkka:Kiinteä palkka
Paikkoja:1
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue:

K-ryhmä

Meitä on 39 000 koolaista, joilla on loputon usko paremman kaupan rakentamiseen yhä uudestaan ja uudestaan. Uskomme kauppaan ja kauppiuuden vahvaan henkeen yritteliään ja hyvinvoivan yhteiskunnan kivijalkana.

Oli juttusi autot, rakentaminen, asiakaspalvelu tai tekninen myynti, meillä on jatkuvasti uusia paikkoja paremman kaupan tekijöille. Meillä kädenjälkesi näkyy suomalaisten arjessa - miten liikumme, syömme tai rakennamme. Tämä talo ei pysähdy ja pystytkin rakentamaan omanlaista uraasi toimialoista ja yhtiöistä toiseen.

Olemme tekijöiden talo ja meitä yhdistää ehta tekemisen meininki. Yhdessä tuumin ja asiakas mielessä me teemme parempaa kauppaa, ihan joka päivä. Joten eiköhän kääritä hihat ja laiteta taas tuulemaan – LETS K!