3350 SOKOTEL OY

Tarjoilija, Original Sokos Hotel Presidentti

  • Sijainti Helsinki
  • Julkaistu 13.02.2026, 14:33
  • Haku päättyy 28.02.2026, 2:00
  • 28.02.2026, 2:00

Tarjoilija, Original Sokos Hotel Presidentti

Primary location:
HELSINKI

Tarjoilija, Original Sokos Hotel Presidentti
Original Sokos Hotel Presidentti on monipuolinen suosikkihotelli keskellä Helsinkiä.

Etsimme asiakaspalveluhenkistä ja motivoitunutta tarjoilijaa huolehtimaan asiakkaidemme viihtyvyydestä. Tarjoamme vakituisen, osa-aikaisen työsuhteen (60 h / 3 viikkoa), jossa pääset työskentelemään monipuolisesti hotellimme eri ravintolapalveluissa, kuten kokous- ja tilaustarjoiluissa sekä à la carte -ravintola Bistro Manussa.

Tarjoilijana olet tärkeä osa asiakaskokemusta, luot vieraillemme ainutlaatuisia ja mieleenpainuvia elämyksiä. Sinulla on erinomaiset vuorovaikutustaidot ja kohtaat luontevasti erilaisia asiakkaita. Työskentelet sujuvasti myös kiireessä, hallitset useita tehtäviä samanaikaisesti ja säilytät positiivisen palveluasenteen vaihtelevissa tilanteissa. Aiempi kokemus tarjoilijan tehtävistä katsotaan eduksi.

MITÄ TARJOAMME SINULLE:
Monipuoliset työtehtävät

Mahdollisuuden kehittyä ja laajentaa omaa osaamistasi

Sokotelin ammattitaitoisen työyhteisön tuen

Suomen parhaiksi kehutut S-ryhmän henkilöstöedut
ostoalennukset S-ryhmän kaupoista, ravintoloista, hotelleista ja liikennemyymälöistä

kattavat työterveyspalvelut

normaalia laajemman vakuutusturvan

Sokotelin ja S-ryhmän laajat uramahdollisuudet

MITÄ ODOTAMME SINULTA:
Halua luoda odotukset ylittäviä palvelukokemuksia vieraillemmejokaisessa kohtaamisessa omalla persoonallisella tavallasi

Ystävällistä ja neuvokastaasennettasekä joustavuutta

Valmiutta työskennellä vuorotyössä

Hyviä kommunikointitaitoja tiimissä

Aiempi ravintola-alan kokemus katsotaan eduksi

Lisätietoja ja hakuohjeet

Työsuhde on vakituinen, työaika on 60 h/3 vko. Aloitus sopimuksen mukaan. Jos kiinnostuit ja koet olevasi etsimämme työkaveri, täytä hakemus oheisesta linkistä viimeistään 27.2.2026. Käsittelemme hakemuksia jo hakuaikana ja täytämme tehtävän löydettyämme sopivan henkilön.Lähetäthän hakemuksesi meille ainoastaan sähköisen hakulomakkeen kautta, emme huomioi sähköpostitse lähetettyjä hakemuksia.

Lisätietoja tehtävästä antaa ravintolapäällikkö Nina Tammilehto (+358504616576, nina.tammilehto@sok.fi).

Eezy Oyj toimiiSokotelinvirallisena rekrytointikumppanina hoitaen rekrytoinnin ensimmäiset vaiheet. Työllistyt Sokotelillevakituiseen työsuhteeseen. SokotelOy on osa S-ryhmää. Me operoimme Suomessa neljäätoista Sokos Hotels -ketjun hotellia ja kahdeksaa Radisson Hotels -ketjun hotellia. Sokotel Oy toimii pääkaupunkiseudulla, Tampereella ja Oulussa.

Sokotelille on myönnetty Suomen innostavimmat työpaikat tunnustus sekä Hyvän mielen työpaikka sertifikaatti.Ihminen, kasvu ja kehittyminen ovat toimintamme keskiössä, ja meiltä saat takuun hyvästä johtamisesta.Sokotel on savuton työpaikka.

Työsuhde:Työsuhde
Työtunnit:Osa-aikainen
Työ alkaa:Alkaen 14.02.2026
Palkka:Aikapalkka
Paikkoja:1
Hakuohjeet:https://sok.wd502.myworkdayjobs.com/S-ryhman-avoimet-tyopaikat/job/ORIGINAL-SOKOS-HOTEL-PRESIDENTTI/Tarjoilija–Original-Sokos-Hotel-Presidentti_R-36856
Lähde: Työmarkkinatori

Osaamisalue: