Keittiöpäällikkö, Pancho Villa Kivistö, Rafla Rekry
- Sijainti Vantaa
Julkaistu 24.11.2025, 12:00 - Haku päättyy 24.12.2025, 23:59
Keittiöpäällikkö, Pancho Villa Kivistö, Rafla Rekry

Haemme uuteen Kivistön avattavaan Pancho Villa -ravintolaan keittiöpäällikköä vakituiseen työsuhteeseen.
Ravintola avataan tammi-helmikuun vaihteessa 2026.
Pancho Villa on mexikolaishenkinen franchising-ravintolaketju. Ravintola tarjoaa maukkaita hampurilaisia, herkullisia pihviannoksia ja muita runsaita herkkuja meksikolaiseen tyyliin. Reilut annoksemme valmistuvat ammattitaidolla ja ylpeydellä hyvistä raaka-aineista itse tekemällä.
Runsaan a la carte listan lisäksi tarjoamme lounasta jokaisena arkipäivänä. Erinomainen ruoka ja palvelu takaavat loistavan ravintolaelämyksen jokaiselle vauvasta vaariin. Ravintolassa on A-oikeudet.
Haemme osaavaa keittiöpäällikköä vahvistamaan tiimiämme!
Etsimme keittiöpäällikköä, joka haluaa ottaa vastuuta niin keittiön toiminnasta kuin sen tuloksesta. Tehtävässä vastaat keittiön päivittäisestä toiminnasta, tiimin johtamisesta sekä ruokalistasuunnittelusta taloudelliset tavoitteet huomioiden.
Tehtävässä onnistut, kun sinulla on:
- Vankka kokemus keittiötoiminnasta ja esihenkilötehtävistä
- Hyvä ymmärrys katteiden hallinnasta, kannattavuudesta ja omasta tulosvastuustasi
- Kyky suunnitella ja toteuttaa ruokalistoja, jotka tukevat liiketoiminnan tavoitteita
- Taloudellista ajattelua ja päätöksentekokykyä kustannustehokkaaseen toimintaan
- Hyvät vuorovaikutus- ja tiimityötaidot
- Sujuvaa Suomen ja Englannin kielen taitoa
Tarjoamme sinulle:
- Mahdollisuuden vaikuttaa keittiön kehittämiseen ja tuoda omia ideoitasi esiin
- Vastuullisen ja monipuolisen roolin vakaassa yrityksessä
- Kannustavan ja motivoituneen työyhteisön tueksesi
- Kilpailu kykyisen palkan
Tehtävä sopii henkilölle, joka viihtyy vastuullisessa roolissa ja nauttii siitä, että oma työ näkyy suoraan toiminnan tuloksessa.
