Helsingin kaupunki

Hammashoitaja, sijaisuus

  • Sijainti Helsinki
  • Julkaistu 01.11.2023, 0:00
  • Haku päättyy 29.03.2024, 16:00
  • 29.03.2024, 16:00

Hammashoitaja, sijaisuus

Hammashoitaja, sijaisuus, 20 paikkaa, Helsingin kaupunki, Helsinki

Hei sinä innokas ja iloinen hammashoitaja, tule meille työkaveriksi suun terveydenhuoltoon Helsinkiin!

Ylpeänä voimme todeta, että viime vuonna meillä työskennelleet sijaiset kokivat olonsa tervetulleiksi työyhteisöihimme. Tässä saamamme palaute: ”Työskentelin viime vuonna hammashoitajan sijaisena Helsingin kaupungilla, ja voin lämpimästi suositella! Koin oloni tervetulleeksi, ja tärkeäksi osaksi tiimiä alusta alkaen.”

Voit olla urasi alussa tai jo kokenut hammashoitaja. Haemme uusia ammattilaisia vahvistamaan toiminnan sujuvuutta ja tarjoamaan helsinkiläisille suun hoidon palveluja.

Meillä suun terveydenhuollossa hammashoitaja työskentelee moniammatillisessa tiimissä hoitotyön asiantuntijana. Suun hoidon palvelut tuotetaan osana Terveys- ja hyvinvointikeskus (THK) -toimintaa. Sote-palvelut ovat asiakkaiden käytettävissä myös aamu- ja ilta-aikoina. Suun terveydenhuollon työntekijöillä on pääsääntöisesti iltavuoro kerran viikossa klo 20 saakka.
 
Monipuolisia hammashoitajan määräaikaisia työsuhteita on eri puolilla Helsinkiä:
– perushammashoidossa
– oikomishoidossa
– erityispotilaiden suunhoidossa
– Suun erikoishoidonyksikössä (SEHYK Helsinki)
– Suu- ja hammaskeskuksessa

Ilmoitathan hakulomakkeessa, mikä yksikkö kiinnostaa sinua eniten.

Olemme hakijoihin yhteydessä koko haun aikana. Voit ilmoittaa hakemuksessa ensisijaisen toiveesi alueesta, johon haluaisit sijoittua ja ajanjakson, jonka pystyt työskentelemään sijaisuudessa. Mikäli sinulla on kysyttävää, olethan yhteydessä toivomasi alueen esihenkilöön.

Tarjoamme sinulle mielenkiintoisen ja vaihtelevan työn lisäksi hyvät koulutus- ja kehittymismahdollisuudet sekä suuren työnantajan henkilöstöedut. Sinulla on myös mahdollisuus hakea työsuhdeasuntoa. Voit käydä tutustumassa Helsingin kaupungin työsuhdeasuntoihin osoitteessa asunnonhaku.hel.fi.

Haemme ensisijaisesti kokopäiväisiä työntekijöitä, mutta huomiomme myös toiveet osa-aikaisuudesta.

Hae meille nyt hammashoitajaksi ja suosittele meitä jatkossa kollegoillesikin!

Kelpoisuusehdot: Lähihoitajan tutkinto suu- ja hammashoidon koulutusohjelmalla tai hammashoitajan tutkinto. Sijaisuuksiin voivat hakea myös valmistuvat hammashoitajat sekä suuhygienisti- tai hammaslääkäriopiskelijat. Kielitaitovaatimuksena on suomen kielen hyvä suullinen ja tyydyttävä kirjallinen taito.

Tehtävässä edellytetään Lop/LOVe- lääkeluvan hyväksytty suorittaminen viimeistään koeajan kuluessa. Tehtävässä edellytetään tartuntatautilain 48 §:n mukaista rokotussuojaa. Luemme eduksi: Positiivinen asenne, innokkuus ja halu kehittyä työssä.

Lisätietoja antavat:
Haagan THK-alueen hammashoitolat:
ts.osastonhoitaja Venla Holmström
venla.holmstrom@hel.fi, p. 040 621 2061

Pohjoisen THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Tiia Aalto
tiia.aalto@hel.fi, p. 050 3400 533
osastonhoitaja Minna Kivelä
minna.kivela@hel.fi, p. 050 340 1241

Kalasataman THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Annamari Santaharju
annamari santaharju@hel.fi, p. 040 533 7322
osastonhoitaja Marjatta Siitonen
marjatta.siitonen@hel.fi, p. 040 178 3472

Myllypuron THK-alueen hammashoitolat:
ts. osastonhoitaja Minna Pinola
minna.pinola@hel.fi, p. 040 726 8168

Keskustan THK-alueen hammashoitolat:
ts. osastonhoitaja Katri Kosunen
katri.kosunen@hel.fi, p. 040 358 8256

Vuosaaren THK-alueen hammashoitolat:
osastonhoitaja Hanne Hukka
hanne.hukka@hel.fi, p. 040 758 6352

Oikominen:
ts. osastonhoitaja Jaana Autio
jaana.autio@hel.fi, p. 040 653 1660
osastonhoitaja Eija Äijälä
eija.aijala@hel.fi, p. 040 664 2469

Suu- ja hammaskeskus, perushoidon yksikkö:
osastonhoitaja Paula Nurro
paula.nurro@hel.fi, 040 665 8648
ts. osastonhoitaja Kati Vartiainen
kati.vartiainen@hel.fi, 040 336 0433

SEHYK Helsinki
osastonhoitaja Heini Nevasto
heini.nevasto@hel.fi, 040 508 4031

Ostopalvelut
osastonhoitaja Ulla Huimasalo
ulla.huimasalo@hel.fi, 050 341 3123

Asiakaspalvelukeskus
ts. asiakaspalveluesihenkilö Riitta Haimi
riitta.haimi@hel.fi, 040 619 4381

Palkkaus:2359,48-2384,19€ /kk,tehtävästä riippuen
Työ alkaa:1.11.2023 – 31.3.2024, sopimuksen mukaan
Työn kesto:3 – 6 kk
Työaika:2-vuorotyö
Yhteystiedot:Katso yllä
Lähde: TE-palvelut

Osaamisalue: